Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

  11.04.2021 r.

1. Niedziela Miłosierdzia – II Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00,  11.00 o 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po nim Msza św. W Kaplicy na Granicach godz. 8.00. Składka do puszek przeznaczona jest na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Szczególnie mocno wybrzmiewają dzisiaj słowa Chrystusa zapisane przez św. siostrę Faustynę: „Nie lękaj się niczego, bo  jestem z tobą”. Naszym modlitwom polecamy nasz parafialny „Caritas” i panie, które z wielkim zaangażowaniem podejmują posługę. Zapraszamy chętnych do włączenia się w pracę „Caritasu”.

 3. Za tydzień Niedziela Biblijna. Zachęcamy, abyśmy teraz tworząc Domowy Kościół w naszych rodzinach czytali i rozważali Pismo św.

 4. W tym tygodniu:

  • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • środaNowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. Zachęcamy do modlitwy także w naszych rodzinach. W tym dniu przeżywamy kolejną rocznicę Chrztu Polski. Dziękujemy Bogu za ten wielki dar wiary i za włączenie Polski w krąg państw chrześcijańskich.

   5. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary, również te przelane na konto parafialne. W obecnie trudnym dla nas czasie są one wielką pomocą w utrzymaniu naszego kościoła. Dziękuję za wrażliwość, zrozumienie i odpowiedzialność.

 6. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych obowiązuje nas noszenie maseczek w miejscach publicznych, również w kościele. Na Mszach św. może uczestniczyć w kościele parafialnym 75 osób, w kaplicy na Granicach 7. W związku z licznymi kontrolami przeprowadzonymi w kościołach, prosimy o zrozumienie i dostosowanie się do zasad. Przy dobrej pogodzie możemy uczestniczyć również na zewnątrz, zachowując odpowiednią odległość.

7. Spotkania:

  • klasa III A i B – środa – poświęcenie książeczek, po Mszy św. spotkanie.
  • Kandydaci do bierzmowania – czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej

Prosimy o obowiązkową obecność, gdyż musimy ustalić ważne rzeczy z organizowaniem bierzmowania i Komunii św.

8. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.

9. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. ++ Franciszka Gryzika, Rafała Muchę, Zofię Wołkowicz, Lucynę Brach. Szczegóły w gablocie.

Scroll to Top