Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkanocna

                                                            18.04.2021 r.

 

 1. III Wielkanocna – Niedziela Biblijna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach Msze św. zostają odwołane.

2. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na Biblię i sięganie po nią podczas modlitw rodzinnych. Każdy kto czyta Pismo św. przez 15 minut zyskuje odpust zupełny. Postarajmy się, aby szczególnie w tym tygodniu czytać Pismo św. w naszych rodzinach, niech umacnia nas Słowo Boże.

3. Za tydzień rozpoczniemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Nasza modlitwą obejmijmy kleryków Damiana, Rafała Kacpra.

4. Zgodnie z przepisem Prawa Kanonicznego podaje się do wiadomości, że alumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, ORZECH Rafał, ur. 11.12. 1997 r. w Gorlicach pochodzący z naszej parafii, jest kandydatem do przyjęcia święceń Diakonatu 22 maja 2021 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu mu święceń, jest obowiązany w sumieniu poinformować o tym księdza proboszcza. Dziękując Bogu za wielki dar Kapłaństwa, módlmy się gorąco w intencji naszego Rodaka, który przygotowuje się do przyjęcia święceń Diakonatu.

5. W tym tygodniu:

  • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • środaNowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. Zachęcamy do modlitwy także w naszych rodzinach. Będziemy prosić i dziękować za dar powołań z naszej parafii.
  • piątek uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Z tej okazji nie obowiązuje nas abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa i higieny, oraz ilości uczestniczących w nabożeństwach.

7. Spotkania:

  • Kandydaci do bierzmowania Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania: sobota – godz. 18.00, niedziela – godz. 16.00, poniedziałek – spowiedź – godz. 17.30, Msza św. i spotkanie.
  • Caritas środa po Mszy św. wieczornej.
  • Klasa III A środa godz. 18.00
  • Klasa III B czwartek godz. 18.00.

8. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.

9. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. Jana Myśliwego, Marię Brach, Jerzego Dziadzio. Szczegóły w gablocie.

Scroll to Top