Ogłoszenia parafialne.

V Niedziela Wielkanocna

02.05.2021 r.

 1. V Niedziela Wielkanocna – Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00 , 11.00; 16.00. Od przyszłej niedzieli Msze św. będą odprawiane również w Kaplicy na Granicach. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszła niedzielę wspólnota parafialna przeżywać będzie wewnętrzną uroczystość odpustową ku czci św. Izydora Oracza. Niech będzie to okazja, aby przypomnieć sobie życie tego świętego, który całą nadzieję pokładał w Bogu, a życie wypełnił pracą i modlitwą.
 3. Jutro Uroczystość NMP Królowej Polski. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00. Jest to dzień modlitw za emigrację.
 4. Ciągle obowiązuje nas ograniczona liczba osób uczestniczących we Mszy św. Od czwartego maja w nabożeństwach w kościele może uczestniczyć 100 osób. Prosimy, aby przestrzegać ustaleń, dotyczących ilości osób, odległości, maseczek i dezynfekcji rąk.
 5. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. Niedziela o godz. 16.00. Módlmy się w naszych domach, w rodzinach śpiewając majówkę, niech ta wspólna modlitwa umacnia naszą wiarę oraz więzi rodzinne. Drodzy rodzice prosimy zadbajcie szczególnie o dzieci i młodzież. Wydaje się, że brak katechezy w dotychczasowej formie może powodować osłabienie ich wiary, dlatego w obecnej sytuacji Wy rodzice przed swój przykład i troskę możecie mieć wielki wpływ na wiarę Waszych dzieci. Śpiewajmy majówkę przy kapliczkach, zachowując zasady bezpieczeństwa. Modlimy się o ustanie pandemii i za wszystkich chorych.
 6. W tygodniu:
           Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 •  Wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków.
 • I czwartek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów – modlimy się o powołanie kapłańskie i zakonne. Dziękując za kapłanów i siostry naszych rodaków, szczególnie prośmy w int. Rafała przygotowującego się do świeceń diakonatu, które będą w naszej parafii  22 maja.
 • I piątek – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Modlimy się i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy. Wyjazd do chorych prosimy ustalać indywidualnie z księżmi.
 • Sobota uroczystość św. Stanisława, bp. i męcz, głównego patrona naszej diecezji.
 1. Spowiedź:
 • codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną
 • czwartek i piątek od godz. 17.00.
       8. Nowy Gość Niedzielny i Niedziela zachęcają nas na zwrócenie uwagi na obecną sytuację w Polsce. Poruszają
           też wiele wątków historycznych i moralnych. Zapraszamy do lektury.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. ++ Wiesława Urbańskiego, Józefę Marynowską, Stanisławę Kuna. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
Scroll to Top