Ogłoszenia parafialne.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23.05.2021 r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, po południu o godz. 16.00. Dzisiaj składka inwestycyjna, Bóg zapłać za ofiary! Wczoraj przeżyliśmy piękną uroczystość święceń diakonatu, gdzie 5 kleryków w tym nasz rodak Rafał Orzech przyjęło święcenia. Cieszymy się, że ten zaszczyt spotkał również naszą parafię. Diakonom życzymy darów Ducha św. na dalszą drogę do sakramentu kapłaństwa. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości: Tobiaszowi, Marcelowi, Piotrowi, chórowi, LSO, DSM i wszystkim za dar modlitwy.
 2. Jutro – Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 18.00.
 3. W tygodniu:
 • Msze św. godz. 6.30 i 18.00 nabożeństwo majowe.
 • Środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i prośbami wypisanymi na kartkach.
 • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwę ofiarujemy za kapłanów rodaków, tych którzy tutaj posługiwali i posługują oraz za siostry zakonne.
 1. Spotkania:
 • poniedziałek – godz. 18.00 – dzieci klas III.
 • piątek – godz.19.00 – Spotkanie dotyczące kursu lektorskiego – chłopcy klas VII.
 •  sobota – Msza św. i majówka dla młodzieży i lektorów naszej parafii. Po nabożeństwie spotkanie integracyjne – zapisy u lektora Jana Niemca.
 •  sobota godz. 10.00 – DSM.
 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy w tygodniu do wypełnienia tego obowiązku wypływającego z przykazania kościelnego.
 2. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W środę zapraszamy na spotkanie organizacyjne przedstawicieli strażaków, mieszkańców ul. Leśnej i Samorządowej oraz rodziców uczniów klas VIII.

          Ołtarze na Boże Ciało przygotują:

 • I ołtarz – Strażacy – przy Placu Targowym.
 • II ołtarz – mieszkańcy ul. Samorządowej – przy Starym Kościele.
 • III ołtarz – mieszkańcy ul. Leśnej – przy Przedszkolu.
 • IV ołtarz – młodzież bierzmowana – przy kościele parafialnym.

8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela. Jest nowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci a w nim mała niespodzianka.

Scroll to Top