Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

30.05.2021 r.

1. Uroczystość Najświętszej TrójcyMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00 , 16.00. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj kolejna niedziela synodalna.

2. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP. Ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz starszych, którzy nie uczestniczyli w tej modlitwie w miesiącu maju.

3. W tygodniu:

  • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
  • wtorek – pierwsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00
  • środa Nowenna do M B Szkaplerznej wraz z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. Szczególnie zapraszamy dzieci, które będą obchodzić swoje święto.

4. Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.

Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. Procesja od kościoła parafialnego do czterech ołtarzy ul. Gorlicką do Starego kościoła, ul. Samorządową następnie Targową do Kościoła. W dni powszednie oktawy Msza św. o godz. 18.00 następnie procesja. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, DSM, ministrantów i lektorów, niosących feretrony. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji  i udział w oktawie. Niech będzie to wyraz naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu.  Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Jest to też I czwartek miesiąca. Prosimy, aby nie parkować samochodów po stronie krzyża misyjnego, gdyż tam będzie ołtarz.

  • I piątek – Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa rano i wieczorem. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy.
  • I sobotaMsza św. o Niepokalanym Sercu NMP rano i wieczorem. O godz. 8.30 uczniowie klas III przystąpią do I spowiedzi św.
  • Niedziela – uroczystość I Komunii św. uczniów klas III o godz. 11.00. Prosimy, aby pozostawić miejsce w kościele dla rodzin i bliskich dzieci. Zmiana tajemnic po Mszy św. o godz. 7.00.

5. Spowiedź: w tygodniu przed Mszą św. rano i wieczorem od godz. 17.30.

6. Bóg zapłać za ostatnią składkę inwestycyjną, która wyniosła 4780 zł. W ostatnim czasie została zmodernizowana kancelaria parafialna, wymienione zostały okna na plebanii. W planie mamy dokończenie elewacji na plebanii. Dziękujemy za zrozumienie, chcemy by plebania, która jest budynkiem parafialnym wyglądała ładnie i była też wizytówką naszej parafii, tym bardziej, że jest to budynek wiekowy i wymaga remontów.

 7. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Niedzieli . Dla dzieci jest Promyczek Dobra.

 

Scroll to Top