Ogłoszenia parafialne

X Niedziela Zwykła

06.06.2021 r.

 

  1. X Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja eucharystyczna. Niech nasz udział w procesjach będzie wyrazem przebłagania Boga za wszystkie znieważenia Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. dzieci klas III o godz. 11.00.
  2. W tygodniu:
  • Trwa oktawa Bożego Ciała – Msze św. o godz. 18.00 a po nich procesja eucharystyczna. Zachęcamy do uwielbienia Jezusa Eucharystycznego przez udział w oktawie i świadectwo naszego życia. Dzieci pierwszokomunijne przeżywają Biały Tydzień. Zapraszamy wszystkie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci szkolne i bierzmowanych. Uwrażliwiamy rodziców, aby zadbali o obecność swoich dzieci na oktawie.
  • czwartekzakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
  • piątek Uroczystość św. Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.

Nie obowiązuje post piątkowy z racji uroczystości. W kaplicy na Granicach będzie Msza św. o godz. 17.00  racji tytułu jaki nosi ta kaplica.

  • Sobotawspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  1. W przyszłą niedzielę Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. o godz. 16.00, po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej oraz różaniec. Nabożeństwo uświetni chór, który śpiewał w parafii Kwiatonowice z okazji poświęcenia tamtejszego kościoła. O udekorowanie figury prosimy I Różę Niewiast. Składka do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

         4. Z prasy katolickiej, która powinna się znaleźć w naszych domach jest Gość Niedzielny, Niedziela a dla dzieci Mały Gość Niedzielny, Promyczek i prasa misyjna.

Scroll to Top