Ogłoszenia duszpasterskie.

XIII Niedziela Zwykła

27.06.2021 r.

 1.  XIII Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Rocznicę I Komunii dzieci klas IV. Prosimy w intencji dzieci, aby przez całe życie ukochały Jezusa Eucharystycznego. Dzisiaj kolejna Niedziela synodalna. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Składka do puszek będzie przeznaczona na pomoc rodzinom z rejonu sadeckiego, które ucierpiały przez ostatnie kataklizmy.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, które zakończymy w środę.
 • wtorek Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i popołudniu o godz. 18.00. Za wszystkie przedmioty pobożnościowe (różaniec, medalik, krzyż) pobłogosławione przez papieża lub biskupa można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka tzw. Świętopietrze przeznaczona jest do dyspozycji papieża. Wszystkim Solenizantom, a szczególnie księdzu Proboszczowi Piotrowi składamy najlepsze życzenia i wypraszamy opieki św. Patronów i MB Szkaplerznej.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej, modlitwy z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach. Modlimy się o bezpieczne i spokojne wakacje dla dzieci i młodzieży.
 • I czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu. Polecajmy naszych kleryków i diakona i prośmy o dary Ducha św. dla młodych podejmujących życiowe decyzje
 • I piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Wielki Odpust Tuchowski będzie trwał od 1 – 9 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie. Jest to równocześnie I piątek miesiąca lipca. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy.
 • I sobota Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Różaniec poprowadzi I Róża Matek. Zapraszamy DSM. W tym dniu przeżywamy święto św. Tomasza Apostoła.
 1. Spowiedź:  czwartek i piątek od godz. 17.00 i w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.
 2. W sobotę 3 lipca pragniemy udać się z pieszą pielgrzymką do Tuchowa. Wyjście o godz. 4.30 z pod kaplicy na Granicach, równocześnie pojedzie autobus. Wyjazd z placu kościelnego o godz. 9.30. Pragniemy uczestniczyć we Mszy św. o godz. 11.00, będzie także czas na prywatną modlitwę. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autobusową w zakrystii.
 3. Dziękujemy za ostatnią składkę inwestycyjną która wyniosła 4985 zł, w kopertach na funkcjonowanie kościoła złożono 3750. Pragniemy podziękować rodzicom bierzmowanych i dzieci I komunijnych za dar ołtarza. Zostały odnowione dwa kielichy i zostanie zakupiony nowy baldachim. Bóg zapłać wszystkim!
 4. Od przyszłej niedzieli Msza św. na Granicach na czas wakacji będzie o godz. 14.30.
 5. Nadal prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa, odpowiednią odległość i maseczki, oraz dezynfekowanie rąk.
 6. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, prasa dla dzieci i prasa misyjna, przez którą wspieramy dzieła misyjne.
Scroll to Top