Ogłoszenia

XV Niedziela Zwykła

11.07.2021 r.

1. XV Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00; popołudniu 14.30KGR.

2.  W tygodniu:

Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii, rodzin, dzieci i młodzieży.

  • wtorek – Kolejne Nabożeństwo Fatimskie – Msza św. o godz. 18.00, procesja z figurą MB Fatimskiej i różaniec. O udekorowanie figury kwiatami prosimy III Różę Niewiast. W tym dniu wspominamy św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów Diecezji Tarnowskiej.
  • środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i odczytaniem intencji zapisanych na kartkach.
  • czwartek – Wspominamy św. Bonawenturę, bpa i dokt. Kośc.
  • piątek – Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

3. W przyszłą niedzielę nasza parafia obchodzi Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Kazania i sumę odpustową o godz. 11.00 poprowadzi Ks. O. Maciej Fryzowicz z Tarnowa,

Do tej uroczystości od piątku przygotowujemy się przez nowennę do MB Szkaplerznej. W piątek i sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Kazania wygłosi O. Maciej. Od godz. 16.30 będzie spowiedź. Niech będzie to czas duchowego przygotowania do uroczystości odpustowej. Na Mszę o godz. 11.00 prosimy dzieci I komunijne w strojach, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, panie do feretronów, strażaków do niesienia baldachimu. Liczne uczestnictwo niech będzie okazją do zawierzenia wszystkich spraw Matce Bożej Szkaplerznej.

Z racji odpustu nie będzie Mszy św. na Granicach.

W niedzielę odpustową po Mszy św. o godz. 11.00, można będzie przyjąć szkaplerz. Jest to dar opieki nad nami Matki Bożej, ale również zobowiązania. Więcej o tym przeczytamy w folderze .

4. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone do puszek dla rodzin z rejonu sądeckiego, które ucierpiały w wyniku nawałnic. Suma zebranych ofiar wyniosła 9780 zł. i została przekazana Caritasowi Diecezji Tarnowskiej.

5. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy w sprzątaniu naszego kościoła i placu przykościelnego. Również w sposób zewnętrzny chcemy przygotować się do odpustu.

6. Jak co roku w sierpniu wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Będzie miała formę sztafetową tzn. każda grupa prowadzi jeden dzień. Pielgrzymi dojeżdżają na trasę rano wyznaczonego dnia i powracają wieczorem. Zapisy w zakrystii.

7. W sobotę o godz. 19.00 zbiórka ministrantów i lektorów. Prosimy o obecność obowiązkową, gdyż będą wyznaczane posługi na niedzielę odpustową.

8. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, w której znajdziemy artykuł o szkaplerzu.

Scroll to Top