Ogłoszenia

XVI Niedziela Zwykła

18.07.2021 r.

 

 1. Uroczystość odpustowa ku czci MB SzkaplerznejMsze św. o godz. 7.00, 9.00, popołudniu o 16.00.

O godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa, którą poprowadzi O. Maciej Fryzowicz OFM.  Zapraszamy do wspólnego świętowania. Prośmy także, aby Matka Boża obecna przez cudowny obraz w naszej parafii wypraszała nam potrzebne łaski w życiu codziennym, niech otacza nas także płaszczem swojej opieki i chroni od niebezpieczeństw. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości parafialnej: O. Maciejowi za wygłoszone kazania, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, strażakom i chórowi „Małopolanie”. Po Mszy św. o godz. 11.00 nałożenie szkaplerza, tym którzy pragną podjąć zobowiązania i przemieniać życie na wzór Maryi. Dzisiaj możemy zyskać odpust pod zwykłymi warunkami:

Modlitwa: Wierzę w Boga…, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo…, Pod Twoją obronę, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre przeżywanie wakacji.
 • wtorek – bł. Czesława. Pamiętajmy o śp. Ks. Czesławie Muszyńskim.
 • środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i odczytaniem intencji zapisanych na kartkach.
 • czwartek – Święto Marii Magdaleny.
 • piątek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
 • sobota – św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji
 • niedziela – św. Jakuba, Apostoła.
 1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będziemy prosić św. Krzysztofa patrona kierowców o bezpieczeństwo, rozwagę, kulturę i odpowiedzialność na drodze. Ofiary zebrane przy okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup samochodów dla misjonarzy. Składka na tacę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra
 3. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. Jerzego Dziadzio; Zbigniewa Hudzika; Stanisława Ziomka; Stanisława Skrobota, Aleksandra Bracha; Władysława Kożucha; Mariana Budziaka. Szczegóły w gablocie.
 4. Od września tego roku powstaje Niepubliczne Przedszkole przy ul. Gorlickiej 129, obok OSP. Zapraszamy do zapisów, więcej informacji w gablocie.
Scroll to Top