Ogłoszenia – XVII Niedziela Zwykła 01.08.2021r.

XVIII Niedziela Zwykła

01.08.2021 r.


1.      XVIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 popołudniu 14.30KGR i 16.00. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś do puszek zbiórka na poszkodowanych przez ulewne deszcze w Polsce Niemczech Belgii i Holandii. Serdeczną ofiarą podziękujmy Bogu za ochronę naszego dobytku.

2.  Miesiąc sierpień to czas abstynencji od alkoholu zachęcamy do wpisania się do księgi              trzeźwości jest ona wyłożona na stoliku .

3. W tygodniu:

ü Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o pomoc w pracach rolniczych i dobre przeżywanie wakacji.

ü Środa –  św. Jana Marii Vianneya – patrona księży proboszczów, nowenna do MB Szkaplerznej z prośbami i podziękowaniami

ü Piątek –  Święto Przemienienia Pańskiego. Odpustu w Nowym Sączu (1-8 sierpnia). Udajmy się do bazyliki św. Małgorzaty. Plan jest w gablotce.

4.     Spowiedź Święta.;

Pierwszy czwartek: 17.30 – uczniowie szkoły podstawowej i młodzież

Pierwszy Piątek 16.30– starsi i urlopowicze

Sakrament Pojednania jest udzielany codziennie rano i popołudniu pół godziny przed Msza Świętą. Drodzy rodzice ułatwiajcie dzieciom przybycie do Spowiedzi Świętej.

Msze Święte wotywne w pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę.

W pierwszy czwartek nabożeństwo o powołania kapłańskie.

W pierwszy piątek przyjmijmy komunię świętą wynagradzającą. Modlitwą i ofiarą wspierajmy misje. Chorych zgłaszamy u księży.

W pierwsza sobotę nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP. Różaniec poprowadzi II Różą Matek zapraszamy DSM.

5. Trwają zapisy na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Spotkanie przed pielgrzymkowe w następną niedzielę w Szymbarku na Mszy Świętej o godz.16.00.

 

6.     Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie i przy poświęceniu pojazdów dla misjonarzy.

 

7.  W następną niedzielę składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Gorąco polecamy czytelnictwo prasy katolickiej : Gość Niedzielny tam znajdziemy m.in. komentarze do dzisiejszych czytań mszalnych na str.11,12 i 13. Niedziela, gazety dla dzieci i prasa misyjna.

Scroll to Top