ogłoszenia

XIX Niedziela zwykła

08.08.2021 r.

  1. XIX Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu 14.30 KGR 14.30. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości. Bóg zapłać za ofiary materialne na seminarium, powodzian, Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W tygodniu:

     Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii.

** środa – nowenna do MB. Szkaplerznejzapraszamy do modlitwy przed      cudownym obrazem Matki Bożej.

** piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – korzystając z wakacji zapraszamy dzieci i młodzież i wypoczywających na urlopach.

Kalendarz liturgiczny:

** poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

** wtorek – św. Wawrzyńca.

** sobota – św. Maksymiliana Kolbego – kapłana i męczennika.

3. W piątek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy o godz. 18.00 Mszą świętą, następnie procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i dzieci po przyjęciu sakramentów bierzmowania i I Komunii Świętej. O Przystrojenie figury proszę IV Różę Niewiast.

4. W niedzielę 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Zachęcamy do wykonania tradycyjnych wieńców dożynkowych, jako podziękowanie Bogu za otrzymane plony.

5. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.

6. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Są też do zabrania foldery o szkaplerzu.

7. Składamy podziękowanie Państwu Bolesławowi i Paulinie Jędrzejowskim za skomponowanie nowej melodii przy otwieraniu i zamykaniu obrazu MB Szkaplerznej.

8. Rozpoczęliśmy prace przy Domu Młodzieży mające na celu odwodnienie budynku i zabezpieczenie przed namakaniem ścian. Składamy podziękowanie Panu Wójtowi, Radzie Gminy Moszczenica za dofinansowanie tej inwestycji w wysokości 75 tys. zł., resztę dopłaci parafia. Już dziś proszę o pomoc finansową w kopertach na ten cel. Pragniemy jeszcze w tym roku dokończyć elewację plebanii. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i troskę o utrzymanie i funkcjonowanie naszej parafii.

9. Samorząd Gminy Moszczenica oraz Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zapraszają mieszkańców na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się 15 sierpnia 2021r. tj. w przyszłą niedzielę w Staszkówce. Ceremonię rozpocznie Dziękczynna Msza Święta w intencji rolników o godzinie 15.30 w Kościele Parafialnym w Staszkówce, podczas której poświęcony zostanie chleb i wieńce dożynkowe. Następnie korowód dożynkowy z uczestnikami Święta Plonów przejdzie pod scenę przy boisku sportowym, gdzie odbędą się dalsze uroczystości dożynkowe. Serdecznie zapraszamy

 

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, dla rolników bł. Bożego i pogody w żniwach.

 

Scroll to Top