Ogłoszenia

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15.08.2021 r.

 

1. Wniebowzięcie NMP – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu 16.00, 14.30 KGR. Miesiąc sierpień jest miesiącem w którym przeżywamy uroczystości poświęcone Matce Bożej. Wspominamy wielkie wydarzenia z historii naszej ojczyzny, obronę Jasnej Góry, Powstanie Warszawskie, „Cud nad Wisłą”. Chcemy dziękować Bogu za pracę i trud polskiego rolnika, za plony ziemi i błogosławieństwo Boże.

2. Samorząd Gminy Moszczenica oraz Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zapraszają mieszkańców na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się dzisiaj w Staszkówce. Ceremonię rozpocznie Dziękczynna Msza Święta w intencji rolników o godzinie 15.30 w Kościele Parafialnym w Staszkówce, podczas której poświęcony zostanie chleb i wieńce dożynkowe. Następnie korowód dożynkowy z uczestnikami Święta Plonów przejdzie pod scenę przy boisku sportowym, gdzie odbędą się dalsze uroczystości dożynkowe. Serdecznie zapraszamy.

3. Poświęcenie kwiatów, ziół i kłosów zbóż po każdej Mszy św. Dziękujemy za wieńce dożynkowe zrobione przez rolników, oraz Honorowych Dawców Krwi z Moszczenicy.

4. W tygodniu:

     Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za rodziny naszej parafii.

  • środa – nowenna do MB. Szkaplerznejzapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej, będziemy dziękować za żniwna i rolników
  • piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Kalendarz liturgiczny:

Wtorek – św. Jacka, prezb.

Piątek – św. Bernarda, opata i dokt. Kośc.

Sobota – św. Piusa X, pap.

6. We wtorek wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Każdego dnia prowadzi inna grupa. Nasza grupa poprowadzi 20 sierpnia. Można też pielgrzymować w sposób duchowy. Pomocą będą relacje, transmisje Mszy św., nabożeństw przez radio RDN Małopolska i Nowy Sącz. Na stronie naszej parafii umieszczone są materiały, z których możemy skorzystać. Jest tez specjalna aplikacja pielgrzymki.

7. Na stoliku pod chórem jest prasa katolicka. Zapraszamy do lektury.

8. Poza parafią odprawiane są Msze św. pogrzebowa za śp. ++ Stanisława Skrobota; Stanisława Piotrowskiego, Mariana Skrobota, Bronisława Jędrzejowskiego, Ewarysta Markowicza, Kazimierza Mruka. Szczegóły w gablocie.

Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i opieki MB Szkaplerznej!

Scroll to Top