ogłoszenia parafialne

24 Niedziela Zwykła

12.09.2021 r.

  1. 24 Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 16.00. Na Granicach o 8.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Przez cały tydzień pragniemy się modlić w intencji rodziców, wychowawców, katechetów i dzieci. Pamiętajmy, że pierwszym miejscem wychowania i kształtowania serc i umysłów dzieci i młodzieży jest rodzina. Kolejne Nabożeństwo Fatimskie jutro o godz. 18.00, po Mszy św. procesja i różaniec. Dzisiaj kazania głosi misjonarz Stanisław , ofiary do puszek przeznaczone są na pracę misyjną ks. Stanisława. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci.
  2. Dzisiaj w Warszawie w poczet błogosławionych zostaną wyniesieni Matka Elżbieta Czacka i kardynał Stefan Wyszyński. Uwielbiamy Boga za przykład tych błogosławionych,
  3. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Ofiary do puszek będą zebrana na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i  Tarnowie.
  1. Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.

            ** Wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 odprawimy Drogę Krzyżową. Dbajmy o krzyże i kapliczki przydrożne,

                  które są znakiem naszej wiary, tradycji i historii. Na to nabożeństwo prosimy uczniów klas I, II, V i VI. W ramach Tygodnia Wychowania.

             ** Środa – Nowenna do MB Szkaplerznej. Zapraszamy na nowennę i Mszę św. uczniów klasy IV dziękujących za dar I Komunii św.

                   i uczniów klasy III, przygotowujących się do sakramentu pokuty i I Komunii św. Prosimy o obecność rodziców.

                    Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla klasy III. Wspominamy MB Bolesną.

              ** Sobotaśw. Stanisława Kostki – patronalne święto młodzieży polskiej. Zapraszamy młodzież naszej parafii, uczniów klas VIII – ch,

                    którzy złożą deklaracje o wpisanie ich na listę przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, oraz klasy VII, które w tym

                    roku katechetycznym będą miały egzamin przed sakramentem bierzmowania. Zapraszamy także Grupę Apostolską. Prosimy także

                    rodziców, gdyż będzie to też spotkanie organizacyjne dla klas VII i VIII.

               **Spotkania formacyjne

                      piątek – godz. 17.00 – aspiranci.

                     sobota – godz. 9.00 – lektorzy; godz. 9.30 – ministranci.

               Rodzicom dziękujemy za współpracę i nadal prosimy o wsparcie i pomoc w formacji dzieci i młodzieży.

  1. Od środy 15 września rozpoczyna się Tygodniowy Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  2. Urząd Gminy informuje, że do 15 września przyjmowane są wnioski o przyznanie pomocy materialnej dla uczniów na rok szkolny 2021/20. Szczegóły w gablocie.
  3. Czytajmy Gościa Niedzielnego i Niedzielę. Jest jeszcze specjalny numer Gościa o nowych błogosławionych. Warto go mieć i zapoznać się z życiem i dziełem nowych błogosławionych.
Scroll to Top