ogłoszenia parafialne

26 Niedziela Zwykła

 26.09.2021 r.

 

1. 26 Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 16.00. Na Granicach o 8.00. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary. W zakrystii są kalendarze rolnicze w cenie 23 zł. W naszej diecezji dzisiaj kolejna Niedziela Synodalna.

2. Przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość w Szczepanowie odbędą się uroczystości diecezjalne o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa. Obchodzimy także Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Dzisiaj liczenie wiernych w naszych kościołach.

3. W tygodniu:

** piątekrozpoczęcie nabożeństw różańcowych.

Różaniec odprawiany codziennie:

7.00 – zapraszamy dzieci

po południu o godz. 17. 30. – dla wszystkich.

niedziela – o godz. 15.30

 Różaniec o godz. 17.30 w piątek poprowadzi młodzież z Grupy Apostolskiej, sobota różaniec i liturgię przygotuje DSM. Odmawiajmy różaniec również w naszych rodzinach, niech będzie to okazja do gromadzenia się wszystkich domowników.

** I piątekMsze wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00.

Od godziny 17.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd do chorych już zgłoszonych o godz. 9.00, prosimy także o zgłoszenia tych, którzy chcą się umocnić sakramentami św. Składka w każdy I piątek przeznaczona jest na misje.

** I sobota – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Zgodnie z tym o co prosiła Matka Boża w Fatimie będzie się składało z części różańca, 15 minutowego rozmyślania i litanii. Ofiarujemy modlitwę za rodziny naszej parafii.

4. Spowiedź:

 ** środa – od 17.30 – dzieci kl. IV – VI.

** czwartek – od 17.30 – kl. VII – VIII, szkoły średnie.

** piątek – od godz. 17.00

5. W liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; środa – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, czwartek – św. Hieronima, św. piątek – Teresę od Dzieciątka Jezus, sobota – św. Aniołów Stróżów, 

6. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic róż niewiast i róży mężczyzn. Prosimy o obecność wszystkich należących do róż, jak również chętnych, którzy pragną modlić się za Kościół i wszystkich wierzących.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny.

8. Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji w Moszczenicy we współpracy  parafią zaprasza na wyjazd pielgrzymkowy do Kalwarii Pacławskiej 18 października, koszt w całości będzie sfinansowany w ramach projektu LOWE. Zgłoszenia do Pani Joanny Brach – dyrektora Ośrodka Kultury i Biblioteki.

9. Spotkania formacyjne: sobota, godz. 9.00 – lektorzy, 9.30 – ministranci. Prosimy rodziców o przypomnienie o obowiązkowych posługach lektorów i ministrantów.

10. Przyszła niedziela jest Dniem Papieskim, który ma nam przybliżyć nauczanie Ojca św. Jana Pawła II. Młodzież będzie zbierać ofiary, dla swoich rówieśników, którzy ze względów finansowych nie mogą rozwijać swoich zdolności. W ten sposób chcemy wesprzeć stypendia dla tych młodych.

Scroll to Top