ogłoszenia

28 Niedziela Zwykła

10.10.2021 r.

 

 1. 28 Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 9.00 , 11.00 – dla dzieci i 15.00. Na Granicach 8.00. Dzisiaj w Polsce obchodzony jest XXI Dzień Papieski. Ofiary do puszek przeznaczone są na Fundację Nowego Tysiąclecia, która wspiera dzieci i młodzież uzdolnioną a nie mającą środków by rozwijać swoje zdolności.
 2. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica oraz Chór Małopolanie serdecznie zapraszają na Koncert Pieśni Maryjnej i Papieskiej, który odbędzie się w niedzielę 17 października 2021r. o godz.10.30 w Kościele Parafialnym w Moszczenicy. Koncert został przygotowany w ramach projektu „Głośno śpiewamy-serca poruszamy” realizowanego z zadania publicznego „Małopolskie Chóry- Małopolska Rośpiewana” współfinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego.
 3. We środę 17.00 rozpoczniemy ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, na które składa się Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej i Różaniec, który ofiarujemy w intencji  Ojczyzny, naszej parafii i rodzin. O udekorowanie figury prosimy VI Różę Niewiast.
 4. Msze św. w tygodniu o godz. 6.30, popołudniu o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.30
 5. Różaniec:
 • codziennie o godz. 7.00 dla dzieci, o godz. 17. 00 dla wszystkich,
 • piątek o godz. 18.30 różaniec dla młodzieży. Po różańcu
 • niedziela o godz. 15.00

Zachęcam do udziału dzieci, szczególnie młodzież klasy VIII, która przygotowuje się do sakramentu  bierzmowania, także młodzież szkół średnich. Odmawiajmy różaniec w domach rodzinnych.

 1. Różaniec o godz. 17.00 poprowadzą: poniedziałek – róża I, wtorek – II, czwartek – VII, piątek – Róża Mężczyzn.

** czwartek – Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Różaniec ofiarujemy w intencji nauczycieli wychowawców, pracowników naszej szkoły. Polecać będziemy zmarłych nauczycieli.

** piątek godz. 16.30 – spotkanie aspirantów. 

 1. Zostały zakończone prace związane z odwodnieniem i izolacją ścian fundamentowych Domu Młodzieży. Wartość wykonanych prac wyniosła 92 511, 49 PLN. Otrzymaliśmy dotację z Urzędu Gminy w kwocie 75 000 PLN. Parafia dopłaciła 17 511,49 PLN. Dziękujemy Panu Wójtowi i Radzie Gminy Moszczenica za dotację, firmie „Antex” za wykonanie prac, Panu Krzysztofowi Gomułce za wykonane nieodpłatnie prace blacharskie. Bardzo dziękujemy Panu inż. Grzegorzowi Dziadzio za sporządzenie dokumentacji i czuwanie nad przebiegiem prac. Wszystkim ofiarodawcom za wsparcie tej inwestycji składamy. Bóg zapłać!
 1. W przyszłą sobotę pielgrzymka do Starego Sącza dla aspirantów, ministrantów i DSM-u. Zbiórka przed kościołem godz. 7.20, wyjazd 7.30.
 1. Z prasy katolickiej polecam bardzo ciekawy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedziela.
 1. Pod chórem są do odebrania karty na wypominki. Zadbajmy o groby naszych bliskich.
Scroll to Top