ogłoszenia parafialne

29 Niedziela Zwykła

17.10.2021 r.

 

 1. 29 Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00 , 11.00 i 15.00. Na Granicach 8.00. Dzisiaj o godz. 10.30 wystąpi chór „Małopolanie” z koncertem upamiętniającym wybór na papieża Jana Pawła II.
 1. W przyszła niedzielę w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Będziemy polecać misjonarzy i misjonarki posługujących w różnych częściach świata. Składka przeznaczona jest na misje. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy młodzież. Pragniemy by jedna niedziela w miesiącu była przeznaczona szczególnie dla młodzieży.
 2. W tygodniu:

** Msze św. o godz. 6.30 i 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

** poniedziałek – św. Łukasza, Ew. – Dzień Służby Zdrowia, różaniec ofiarujemy za wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

** Środa – św. Jana Kantego.

** piątek – Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski.  Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. 

 1. Różaniec

** codziennie o godz. 7.00 dla dzieci, o godz. 17. 00 dla wszystkich,

** piątek godz. 18.30 – młodzież szkół średnich, Grupa Apostolska, pracujący – spotkanie Grupy Apostolskiej

** niedziela o godz. 15.00

Różaniec poprowadzą o godz. 17.00:

poniedziałek – VIII Róża Niewiast, wtorek – VIIIA, środa – VIII B, czwartek – VIII C, piątek – Parafialny Zespół Synodalny.

 1. Spotkania:

** piątek godz. 16.30 – aspiranci

** sobota – godz. 9.00 – ministranci i DSM, godz. 9.30 – ministranci kl. VIII 

 1. Od następnej niedzieli młodzież będzie rozprowadzać znicze w ramach „Akcja znicz”. Ofiary zebrane przeznaczone są na oazę organizowaną przez naszą parafię.
 1. Z prasy katolickiej polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
 1. Pod chórem są do odebrania karty na wypominki. Zadbajmy o groby naszych bliskich.. Zachęcamy do odwiedzania i modlitwy za naszych zmarłych. Niech Msze św. różaniec, wypominki i zyskiwane odpusty będą wyrazem naszej miłości i pomocy dla naszych zmarłych.
 1. Korzystajmy z sakramentu pokuty w tygodniu, podczas różańca, aby być w stanie łaski uświęcającej. Przypominamy, że w naszym kościele spowiadamy pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorem przed i w czasie różańca o godz. 17.00. Dbajmy o stan duszy, aby pomagał nam spokojnie przeżyć ten trudny czas, a równocześnie nie był osłabieniem naszej wiary, ale wzmocnieniem naszego zaufania w Opatrzność Bożą.
 1. W Domu rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu odbędą się rekolekcje  dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Szczegóły na plakacie lub na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu domu rekolekcyjnego.
 2. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. + Bronisława Rzącę, Jana Wacławika, Romana Muchę. Szczegóły w gablocie.

Wszystkim Parafianom życzymy zdrowia wielu łaski i sił na nadchodzący tydzień

Scroll to Top