ogłoszenia

32 Niedziela Zwykła

07.11.2021 r.

 

 1. Msze święte dzisiaj o 7.00; 9.00, 11.00 i 15.00, na Granicach 8.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.00 różaniec wraz z odczytaniem wypominek.
 1. Za tydzień w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji ofiarą do puszek wspieramy „Kościół w potrzebie”  Jest to również Światowy Dzień Ubogiego. Parafialna Caritas rozprowadzać będzie chlebki, które są symbolem chrześcijańskiej miłości i solidarności z ubogimi.

 

 1. W czwartek przypada 103 Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obejmijmy modlitwą naszą Ojczyznę i nas samych. Niech na naszych domach zawisną flagi narodowe, niech będzie to przejaw naszego patriotyzmu. Polecajmy trudne sprawy, które przyszło nam przeżywać związane z epidemią jak również z niepokojami społecznymi i podważaniem podstawowych wartości chrześcijańskich. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny w środę na godz. 13.00. Będą w niej uczestniczyli uczniowie i wychowawcy naszej szkoły, zapraszamy także rodziców i tych wszystkich, którzy pragną wspierać naszą Ojczyznę modlitwą.
 1. W poniedziałek zapraszamy do modlitwy różańcowej wraz z odczytaniem wypominek o godz. 16.30. Podejmujmy także modlitwę za zmarłych w naszych rodzinach wraz z dziećmi.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy! Od godz. 16.30 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu a od wtorku Koronka do Bożego Miłosierdzia Ofiarujemy ją za naszych bliskich zmarłych i wypominanych w naszym kościele. Prosimy, abyście chcieli adorować Pana Jezusa. Ten czas może stać się wielkim darem dla nas.
 • Środa – nowenna do MB Szkaplerznej wraz z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach.
 1. Zachęcam do przeczytania dzisiejszego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, prasy misyjnej, dla dzieci jest Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
 1. W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na COVID-19, bardzo prosimy o zakładanie maseczek w czasie nabożeństw, oraz dezynfekcję rąk. W przedsionku jest płyn i maseczki.
 1. W następną niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci.
 1. Młodzież w każdą drugą niedzielę miesiąca będzie rozprowadzać ciasta. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na organizowaną oazę dzieci i młodzieży z naszej parafii. Prosimy, aby włączyć się w tą akcję również przez upieczenie i przygotowanie ciasta. Placki można składać w dolnym kościele w kuchni w sobotę w godz. 18.00 – 18.30.
 1. Spotkania:

** w piątek wyjątkowo nie będzie spotkania Grupy Apostolskiej.

** środa – godz. 15.30 – PO Caritas.

** sobota: 9.00 – ministranci kl. VIII; 9.30 – ministranci młodsi; 10.00 – aspiranci.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc rodzicom.

** sobota – godz. 9.00 – próba scholii. Zapraszamy dzieci, które chciałyby brać udział w śpiewie podczas Mszy św. dla dzieci.

 1. Młodzież rozprowadza wkłady do zniczy.
 1. Zawiązała się grupa „Różaniec rodziców”. Rodzice podejmują modlitwę jednym dziesiątkiem różańca każdego dnia w int. swoich dzieci. Zadeklarowane rodziny prosimy o potwierdzenie u ks. proboszcza. Zachęcamy następnych rodziców do podjęcia tej pięknej inicjatywy modlitewnej. Zapisy w zakrystii lub u ks. proboszcza.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. +Marię Góratowską, Mariana Pyzika, Jerzego Mruka, Stanisławę Michalec, Tomasza Janowskiego, Stanisławę Kuna, Franciszka Mołdę, Lucynę Brach, Tadeusza Makowca.

 

Scroll to Top