ogłoszenia

33 Niedziela Zwykła

14.11.2021 r.

 Msze święte dzisiaj o 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, Na Granicach 8.00. Przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. PO Caritas rozprowadza „chlebki miłosierdzia”, Ofiara od 5 zł. W ten sposób wspomagamy potrzebujących z naszej parafii. Przez składkę do puszek wspomagamy „Kościół w potrzebie” przeżywając Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

  1. Dziękujemy PO Caritas za posługę wobec ubogich i potrzebujących z naszej parafia. Jednocześnie zapraszamy do współpracy i zaangażowania się w działalność tej grupy parafialnej.
  2. W tygodniu:

**Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny i o pokojowe rozwiązanie problemów. Uczestniczmy także w Mszach św. w dni powszednie, ubogacając swoją wiarę i miłość do Chrystusa eucharystycznego.

** Środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach.

** Czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu przypada Święto patronalne Ruchu Czystych Serc. W naszym kościele w głównym ołtarzu znajdują się relikwie bł. Karoliny..

  1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa/można zyskać odpust zupełny/.

Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, DSM, lektorom składamy podziękowanie za czynne włączanie się w liturgię, prosimy, aby nadal gorliwie pełnili posługę przy ołtarzu. Przypada także Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Składka do puszek przeznaczona jest na wsparcie parafii wspomagających migrantów przy wschodniej granicy.

  1. Przez cały miesiąc listopad możemy zyskać 8 odpustów zupełnych za zmarłych. Modlitwa z odczytaniem wypominek jest w naszym kościele w niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św.
  2. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych: noszenie maseczki, dezynfekcję rąk. Bądźmy ostrożni
  3. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla młodzieży: Miłujcie się, dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
  4. Parafia, Polski Czerwony Krzyż, Klub Honorowych Dawców Krwi Moszczenica w przyszłą niedzielę organizuje Zbiórkę Krwi. Rejestracja od godz. 9.00 – 13.00 w salach dolnego kościoła. To ważna i piękna inicjatywa.
  5. Młodzież rozprowadza ciasta, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na organizowaną oazę dzieci i młodzieży z naszej parafii.
  6. Składamy podziękowanie za posprzątanie starego kościoła: Annie Kazaneckiej z mężem, Annie i Pawłowi Niemiec, Ryszardowi Myśliwemu. Panu Krzysztofowi Brachowi za bezinteresowne podłączenie wody z wodociągu. Bóg zapłać.
Scroll to Top