ogłoszenia

34 Niedziela Zwykła –

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21.11.2021 r.

 1. Dzisiaj ostatnia 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i o 8.00 na Granicach. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy ministrantom, lektorom za posługę przy ołtarzu, oraz DSM -owi. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w posługę synów i córek. Prosimy o dalsza dobrą współpracę, choć czas dla nas wszystkich nie jest łatwy. Wiele zależy od naszej samodyscypliny i dojrzałości wiary, przynależności do parafii i zaangażowania się w jej działalność duszpasterską. Przeżywamy także Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 1. W naszym kościele trwa akcja oddawania krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Moszczenicy, parafię i PCK. To ważna i potrzebna akcja, dziękujemy za jej zorganizowanie.
 1. W tygodniu
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka d Bożego Miłosierdzia. Włączmy się w tę modlitwę, niech ona daje nam siły, mocną wiarę i zaufanie w Bożą Opatrzność.
 • W środę Nowenna do MB Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywanie próśb i podziękowań, które odczytamy przed cudownym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Przyszłą niedzielą rozpoczniemy Adwent – radosny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także Nowy Rok Liturgiczny.
 1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, a w nim płyta o nowym błogosławionym ks. Janie Masze. Jest prasa dla dzieci i młodzieży. Mały Gość zawiera dodatek w postaci lampionu.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie kościoła. Prosimy tych, którzy nie podjęli jeszcze tego obowiązku, aby zechcieli to uczynić. Przypominamy, że składka roczna wynosi 300 zł. od rodziny. Dziękujemy także za ofiary, które wpływają na konto parafialne, za ofiary złożone przy okazji składania wypominek. Niech Bóg wynagradza dobro i ofiarność.
 1. Spotkania:

** środa – godz. 15.30 – PO Caritas

** sobota: godz. 9.00 – ministranci; godz. 9.30 – aspiranci

 1. Składamy Bóg zapłać za wsparcie organizowanej oazy dla dzieci i młodzieży. Zostało założone subkonto „Oaza” na które zostały wpłacone 4620 zł. z akcji znicz i ciasto. Można także wpłacać prywatne ofiary na ten cel.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 zagra parafialny zespół „Rewolucja”. Zapraszamy 15 minut wcześniej przed Mszą św. na specjalne dedykacje dla parafian i gości. Ofiary do puszek przeznaczone będą na uzupełnienie potrzebnego sprzętu. Na Mszę św. o godz. 9.00 szczególnie zapraszamy młodzież naszej parafii.
 3. W dniach 27 – 28 listopada, strażacy będą rozprowadzać kalendarze. Darowizny przeznaczone są na zakup nowego sprzętu.
Scroll to Top