ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 28.11. 2021r.

  1. Adwent to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas naszego odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Posłanie w Pokoju Chrystusa”. Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które od poniedziałku rozprowadzał będzie               Organista. Przyjmijmy Go życzliwie, niech będzie to podziękowanie za posługę w naszej parafii. Dzisiaj przypada 12. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji. Polecajmy Ks. Biskupa Andrzeja Jeża Chrystusowi Dobremu Pasterzowi.
  2. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców, którzy zadeklarowali się do modlitwy za swoje dzieci. Chcemy rozpocząć wspólną modlitwę podjętą przez 20 rodzin. Po Mszy krótkie spotkanie tychże rodzin. Zachęcamy kolejnych rodziców do towarzyszenia swoim dzieciom przez codzienną modlitwę 10 – ką różańca. Zapisy u ks. Proboszcza. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00.
  1. Msza św. roratnie

           o godz. 6.45. Od godz. 6.20 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty

           w sobotę o godz. 7.30.

Zapraszamy na roraty dorosłych, młodzież, a szczególnie dzieci z lampionami. Prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Jedno z nich zostanie wylosowane i zabierze figurkę Pana Jezusa w żłóbku do domu na jeden dzień, aby modlić się z całą rodzina przed nią. Będą także rozdawane obrazki, przez które zapoznamy się z tym jak budować Kościół żywy. Uczniów klas VII i VIII prosimy o uczestnictwo w Roratach w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Rodzice niech potwierdzą podpisem obecność swoich dzieci.

  1. W tym tygodniu przypada:

I czwartekmodlimy się o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii.

I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje. Wyjazd do chorych od godz. 9.00.

I sobota – Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 17.00 różaniec, rozmyślanie i modlitwy wynagradzające wszelkie bluźnierstwa wobec Serca NMP. Różaniec poprowadzi IV Róża Niewiast a liturgię poprowadzi Dziewczęca Służba Maryjna.

5. SPOWIEDŹ:

Czwartek i piątek od godz. 16.00, jak również wciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.

  1. Od przyszłego niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. Ofiara za mała świecę od 7 zł., z dużą od 20 zł. W dniach od 29 listopada do 20 grudnia w miejscowych sklepach będzie prowadzona zbiórka artykułów żywnościowych. Zebrane produkty zostaną przekazane ubogim rodzinom naszej parafii. Caritas organizuje również akcję „Aniołek”, która trwać będzie do 20 grudnia. W zamian za ofiarowaną paczkę ze słodyczami, kosmetykami, środkami pielęgnacyjnymi zabieramy z choinki ozdobę. Ofiarowane dary trafią do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. PO Caritas dziękuje za dar serca.
  1. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie kościoła. W kopertach i na konto złożono 2500 zł.
  1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela. Jest też prasa dla dzieci i młodzieży, prasa misyjna. Warto przeczytać ciekawe artykuły.
  1. W środę podczas Mszy św. wieczornej będzie uroczyste przyjęcie ministrantów kl. VIII do posługi lektora. Spotkanie aspirantów w sobotę o godz. 9.00.
Scroll to Top