ogłoszenia

II Niedziela Adwentu – 05.12. 2021 r.

 

 1. II Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00, popołudniu o 15.00 na Granicach 8.00. Modlimy się za Kościół na Wschodzie, składka do puszek przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.Zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodzin, które pragną towarzyszyć swoim dzieciom przez modlitwę jedną dziesiątką różańca codziennie. Zapraszamy rodziny, do włączenia się w tę modlitwę za dzieci. Zapisy u ks. proboszcza.
 1. Dzisiaj można nabyć świece na wigilijny stół w cenie od 7 zł. mała i od 20 duża. Jest to Świąteczne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 1. Msza św. roratnie w dni powszednie o godz. 6.45, w sobotę o godz. 7.30. Od godz. 6.20 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy na roraty dorosłych, młodzież, a szczególnie dzieci z lampionami.
 1. W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. W tym dniu nie ma rorat dla dzieci. Na Mszy św. o godz. 17.00 zostaną włączeni do ministrantów aspiranci, jak również do DSM-u dziewczynki. Po Mszy św. spotkanie ze św. Mikołajem dla ministrantów. Lektorów i DSM.
 1. W sobotę 11 grudnia organizujemy turniej piłki halowej dla ministrantów i lektorów. Będą uczestniczyć w turnieju drużyny z sąsiednich parafii. Spotkanie ministrantów o godz. 8.30.
 1. W przyszła niedzielę Msza św. dla dzieci o godz. 11.00. Młodzież będzie rozprowadzać ciasto. Prosimy o włączenie się w tę akcję przez przygotowanie ciasta. Placki można przywieść w sobotę w godz. 18.00 – 18.30 do dolnego kościoła. Na niedzielę 19 grudnia młodzież przygotuje stroiki świąteczne, będzie też rozprowadzane sianko na stół wigilijny. Dochód przeznaczony będzie na zorganizowanie oazy dla dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 1. Zebranie Wiejskie Sołectwa Moszczenica będzie w dniu 12 grudnia o godz. 12.00 w budynku szkoły ul. Samorządowa 3. Będą omawiane sprawy budżetu na rok 2022, oraz program „Czyste powietrze”.
 1. Jest ciekawy nowy Gość Niedzielny, Niedziela. Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za zmarłych: śp. Józefa Marynowska, Franciszek Mołda, Zofia Wołkowicz, Stefania Rafa, Tadeusz Makowiec, Jana Garnuch, Jerzy Dziadzio, Zygmunt Pyzik, Bronisław Jędrzejowski, Janina Dziadzio. Szczegóły w gablocie.
 1. Dzisiaj po Mszach św. przedpołudniowych w godz. 8.00-13.00 w Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy będą rozprowadzane paczki z domowymi wypiekami w ramach akcji charytatywnej „Ze św. Mikołajem na pomoc Kubie z Gorlic” Młody, zdolny człowiek został nagle zaatakowany autoimmunologicznym zapaleniem mózgu. Nadzieję na wyleczenie daje drogie leczenie w Niemczech. O życzliwe wsparcie tej akcji proszą mieszkańcy Moszczenicy, przyjaciele Kuby i Jego mamy.
 1. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę Duszpasterską i Parafialny Zespół Synodalny.
Scroll to Top