ogłoszenia

III Niedziela Adwentu – 12.12. 2021 r.

 1. III Niedziela Adwentu /Gaudete/ Msze św. o godz. 7.00; 09.00; 11.00 i popołudniu o 15.00, na Granicach 8.00.Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitwy o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Niech ta intencja zagości w naszych rodzinnych modlitwach.
 2. Jutro za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki naszą modlitwę ofiarujemy za ofiary stanu wojennego.
 3. Msza św. roratnia w dni powszednie o godz. 6.45, w sobotę o godz. 7.30. Zapraszam na to nabożeństwo, abyśmy przez nie dobrze przygotowali się na Święta Bożego Narodzenia.
 4. W tym roku szopkę i wystrój kościoła podejmą rodzice i uczniowie klasy VI. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. PARAFIALNA SPOWIEDŹ ADWENTOWA będzie 22 grudnia/środa/. Skorzystajmy ze spowiedzi, nie czekajmy na ostatnią chwilę. W konfesjonale posługujemy przez cały tydzień pół godziny przed Mszą św.
 6. PO Caritas rozprowadza świece wigilijne. Trwa także akcja Aniołek i zbiórka żywności w sklepach. Chcemy doświadczając Waszej dobroci pomóc najbardziej potrzebującym z naszej parafii. Bóg zapłać Paniom zaangażowanym w działalność Caritas, równocześnie zapraszamy także do współpracy nowe osoby, chętne poświęcić swój czas dla drugiego człowieka.
 7. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy rodziców do modlitwy za swoje dzieci. Zapisy u ks. Proboszcza.
 8. Zapraszamy na spotkanie dzieci, które co roku brały udział w kolędzie misyjnej w sobotę po Mszy św. roratniej. Kolęda misyjna będzie podobnie jak w ubiegłym roku tylko w kościele. Spotkanie DSM i scholki również po roratach.
 9. Jest nowy Gość Niedzielny. Niedziela oraz dla dzieci Promyczek Dobra, Mały Gość Niedzielny a w nim lampion.
 1. Na funkcjonowanie naszego kościoła w kopertach i na konto złożono: 4700 zł. Bóg zapłać!
 1. W środę 20 chłopców z naszej parafii zostało przyjętych do grona ministrantów oraz 11 dziewczynek do DSM – u. Mamy również 9 nowych lektorów. Życzymy im radości z posługi przy ołtarzu. Dziękujemy także rodzicom za zaangażowanie i bardzo dobrą współpracę.
 2. W następną niedzielę młodzież rozprowadzać będzie stroiki świąteczne przygotowane pod kierunkiem P. Plastyczki. Cena 35 zł.
 3. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenica oraz Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zapraszają na Koncert Wigilijny 17 grudnia (piątek) o godz. 17.00 sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Moszczenicy. W programie występy grup dziecięcych, rozstrzygnięcie konkursu „Karta Bożonarodzeniowa”, jasełka „ Brama do nieba jest ciasna”, występ chóru „Małopolanie”
 4. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na adwentowe spotkanie w sobotę 18 grudnia o godz. 15.00, w bazylice katedralnej w Tarnowie. W programie Msza św. i adoracja. Możliwość rozmowy o nurtujących problemach.
 5. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp.: Stanisława Kucharczyka, Józefa Garnucha, Tadeusza Dobka, Tadeusza Steca, Mariana Pyzika, Andrzeja Gubałę. Szczegóły w gablocie.
Scroll to Top