Ogłoszenia

IV Niedziela Adwentu

19.12. 2021 r.

 1. IV Niedziela Adwentu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 11.00 popołudniu o 15; Granice 8.00.
 2. W środę 22 grudnia – ADWENTOWA SPOWIEDŹ PARAFIALNA. Od godz. 8.30 – 12.00 z przerwą o godz. 10.00 i popołudniu od godz. 14.00 – 18.30 z przerwą o 16.00.            W czwartek wyjazd do chorych od godz. 9.00. Udamy się do chorych, których odwiedzamy I piątki, jeśliby byli jeszcze chętni inni, to prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 1. Piątek – Ostania Msza św. roratnia o godz. 6.45. Zapraszamy dzieci, które pięknie uczestniczyły przez cały Adwent. Zapraszamy także młodzież szkół średnich oraz starsze klasy Szkoły Podstawowej.
 1. Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachowajmy religijny charakter wigilii przez:

a) przeczytanie fragmentu o narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza,

b) modlitwę za żyjących i zmarłych,

c) połamanie się opłatkiem wraz z życzeniami,

d) wspólny posiłek, śpiewanie kolęd

Zachowajmy tradycyjny post od pokarmów mięsnych i abstynencję od alkoholu. Jest to też okazja do pojednania w naszych rodzinach i sąsiedztwach. Nie zapomnijmy o osobach samotnych, niech doświadczą naszej dobroci i miłości.

 1. Pasterka o godz. 24.00, ofiary zbierane podczas pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. Pół godziny przed Pasterką będzie kolędował Chór „Małopolanie”
 1. Sobota – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu o 15.00 na Granicach o 8.00. W tym dniu kończy się Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone.
 1. Niedziela – Święto św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu o 15.00 na Granicach o 8.00. Dzień jubileuszy małżeńskich. Msza św.  o godz. 9 .00 będzie sprawowana w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze. Zapraszamy małżonków do uczestnictwa w tej Mszy św. i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Poświęcenia owsa na Mszach św. Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 1. W tygodniu:

           Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.

 1. Pragniemy poinformować, że wizyta duszpasterska – kolęda będzie w podobnej formie jak ubiegłego roku tzn. zaprosimy rodziny z poszczególnych rejonów na Mszę św. i nabożeństwo eucharystyczne, wspólne kolędowanie i modlitwę o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Bliższe informacje podamy po Nowym Roku.
 1. Próba zespołu „Rewolucja” w środę o godz. 18.15, natomiast spotkanie lektorów i ministrantów oraz próba asysty w czwartek po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa!
 2. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia pół godziny przed Mszą św. o godz. 9.00 i 11.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszą scholką dziecięcą.
 3. Gość Niedzielny i Niedziela w cenie 8 zł. Każdego miesiąca w Gościu będzie zamieszczona płyta z nagraniem Pisma św. Całość to 12 płyt.
Scroll to Top