ogłoszenia

II Niedziela po Bożym Narodzeniu.

02.01.2022 r.

 1.  II Niedziela po Bożym Narodzeniu. Msze św. o godz. 7.00; 8.00 Granice, 9.00, 11.00 i popołudniu o 15.00. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.00.KGR 8.00, 9.00, 11.00 i 15.00. Po Mszach świętych poświęcenie złota, kadzidła i kredy, którą wypisujemy na drzwiach naszych domów obecny rok i błogosławieństwo naszych domów – CHRISTUS MANSIONEM BENEDICAT. Jest to dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego i Misyjny Dzień Dziecka. Składka przeznaczona jest na cele misyjne. Po każdej Mszy św. kolędnicy misyjni przedstawią krótką scenę misyjną, oraz będą zbierać ofiary na swoich rówieśników w Kamerunie na budowaną dla nich szkołę. Jest to równocześnie I czwartek stycznia. Caritas rozprowadza kadzidełka i kredę w cenie od 5 zł.
 2. Przyszła niedziela – Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy okres Bożego Narodzenia, który w tradycji potrwa jeszcze do 2 lutego. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci.
 3. W tygodniu:
 • Środa  – nowenna do MB Szkaplerznej
 • I piątekMsze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Jest to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Składka przeznaczona jest na ten cel. Wyjazd do chorych od godz. 9.00.
 1. Sobota – 8 stycznia – dekanalne czuwanie młodzieży. Zapraszamy młodych naszej parafii. W programie czas na modlitwę, wspólne kolędowanie, agapę z ciekawą rozrywką.
 1. Niedziela – 9 stycznia – godz. 16.00 zostaną wystawione jasełka przygotowane przez naszą młodzież pod kierunkiem P. Agaty Dobek, P. Katarzyny i Michała Gawlików, którym składamy serdeczne podziękowanie.
 1. SPOWIEDŹ:

               ** piątek – od godz. 16.00. Dzieciom przypominamy, że jeśli są w stanie łaski uświęcającej wystarczy przystąpić tylko do Komunii św. by zdobyć kolejny I piątek.

              ** Spowiedź także pół godziny prze Mszą św. rano i wieczorem.

 1. Zgodnie z zapowiedzią tegoroczna kolęda będzie miała miejsce w kościele, gdzie rodziny poszczególnych rejonów zbiorą się o godz. 16.30 na adorację Najśw. Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem każdej rodziny, następnie Msza św., poświęcenie wody i modlitwy o bł. Boże w rodzinach. Spotkanie zakończymy wspólnym kolędowaniem. W tym tygodniu zapraszamy rodziny w rejonów:

                 ** WTOREK – rodziny z rejonu Góra – od p. Florek obydwie strony do P. Urbańskich.

                 ** ŚRODA – rodziny od Zagórzan ul. Cesarska obydwie strony, od Łużnej i do Łużnej.

                 ** PIĄTEK – rodziny: Za Rondem i od Ronda od P. Brzezoń do P. Górka, obydwie strony ul. Gorlickiej od P. Stępień do P. Gomułka.

 1. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 9.00. Obecność obowiązkowa!
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze numery Gościa Niedzielnego z płytą zawierającą nagranie Pisma św. Takich płyt będzie 12, warto je skompletować, aby mieć całość
 3. Msze św. pogrzebowe poza parafią: śp. Jerzy Dziadzio, Stanisław Ziomek, Stanisław Skrobot, Stanisław Piotrowski, Zygmunt Pyzik, Bronisław Jędrzejowski, Zbigniew Hudzik, Janina Dziadzio, Zofia Markowicz, Aleksander Brach. Szczegóły w gablocie.
Scroll to Top