ogłoszenia

III Niedziela Zwykła

23.01.2022 r

1. III Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR; 9.00; 11.00 i 15.00. Dzisiejsza niedziela z woli Ojca św. Franciszka jest Niedzielą Słowa Bożego. Uświadamia ona nam jak ważne jest Słowo Boże w naszym życiu. Ma nas także zachęcić do czytania Pisma św. w naszych rodzinach. Zwróćmy na to uwagę, że w naszych rodzinach jest Biblia, ale mało ją czytamy dla wzbogacenia i umocnienia naszej wiary. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie i ubezpieczenie naszego kościoła. Bóg zapłać za wsparcie i ofiarność.
  2.  W tygodniu Msze św.:

** codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30

• wtorekKończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  • środa – Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywania próśb i podziękowań na kartkach.
  • piątek – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Msza św.
  • sobota Święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

Z sakramentu pokuty możemy korzystać przed Mszą św.

1. Jest nowy Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  1. Prosimy rodziców ministrantów i lektorów o zachęcenie synów do posługi przy ołtarzu.
  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kośc.
  • wtorek – nawrócenie św. Pawła, Apostoła.
  • środa – św. Tymoteusza i Tytusa, bpów.
  • piątek – św. Tomasza z Akwinu, prez. i dok. Kośc.
  1. Zapraszamy młodzież, lektorów, ministrantów do naszego dolnego kościoła. Można zagrać w bilarda czy tenisa stołowego.
  1. Wczoraj w kuligu uczestniczyło 85 osób spośród dzieci i młodzieży. Dziękujemy Dyrektorowi z Regetowa Panu Mirosławowi Walagowi za umożliwienie zorganizowania tego spotkania.
  1. Dom Rekolekcyjny w Gródku zaprasza do udziału w rekolekcjach ze Słowem Bożym na temat Eucharystii (25-27 marca 2022 r.) oraz Miłosierdzia Bożego (22-24 kwietnia 2022 r.).       Wszystkie informacje na stronie naszego Domu: https://www.cfr-arka.pl/ oraz w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. + Jerzego Mruka. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.