ogłoszenia

IV Niedziela Zwykła

30.01.2022 r.

 1.  IV Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR; 9.00; 11.00 i 15.00. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Chorych na Trąd. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj kolejna Niedziela Synodalna. Miesiąc luty jest czasem modlitwy za konających. Obejmijmy tę intencję naszą modlitwą prywatną czy rodzinną.
 2. W tygodniu Msze św.:
 • codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30
 • środa – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Postarajmy się, aby w każdej rodzinie taka świeca była, jej symbolika jest bardzo bogata. W tym dniu obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy wszystkie siostry zakonne pochodzące z naszej parafii, prośmy też o nowe powołania do życia zakonnego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. (klaryski w Starym Sączu, Karmelitanki w Tarnowie i Bernardynki w Zakliczynie – Kończyskach)
 • I czwartek – nabożeństwo powołania do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 16.30. Będziemy się szczególnie modlić za naszych kleryków. Wspominamy św. Błażeja bpa i męcz. Poświęcenie świec i gardła po Mszach św.
 • I piątek – Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. W adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 będziemy prosić w intencji misji i misjonarzy. Składka przeznaczona jest na misje. Wyjazd do chorych o godz. 9.00. Gdyby zaistniały obawy lub przeszkody z powodu epidemii prosimy o zgłoszenie tego faktu.
 • I sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP. O godz. 17.00 różaniec poprowadzi V Roża Niewiast, liturgię przygotuje DSM. Wspominamy św. Agatę – poświęcenie chleba, wody i soli na Mszach św.
 1.  Spowiedź:
 •  czwartek od godz. 16.00. zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej, szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VIII.
 • piątek od godz. 16.00  młodzież szkół średnich, starsi.
 • zachęcamy do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. W środę po Mszy św. wieczornej prosimy rodziców kl. VI do rozbierania szopki i choinek.
 1. Składamy Bóg zapłać za składkę na ogrzewanie i ubezpieczenie naszych kościołów. Składka wyniosła 5614, na Granicach 607 zł. Ostatni rachunek za gaz wyniósł 6835, na Granicach 1324 zł. Stawki w kościołach są naliczane jak przedsiębiorstwom, czyli o wiele większe od odbiorców indywidualnych. Ofiary złożone w kopertach na utrzymanie kościoła dały kwotę 5150 zł.
 1. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów i spotkanie DSM. Każdy ministrant i lektor ma wyznaczoną jedną posługę w tygodniu. Prosimy rodziców o przypomnienie synom o obowiązkowym służeniu. Najlepiej służący w styczniu i lutym otrzymają nagrodę w postaci wyjazdu na kręgle./8 osób/
 1.   Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci nowy Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny a w nich dodatkowe atrakcje dla dzieci. Zachęcamy do lektury.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Ewarysta Markowicza, Kazimierza Mruka i Marię Bugno, Marię Szczesny, Tadeusza Dobka. Szczegóły w gablocie.
Scroll to Top