ogłoszenia

VIII Niedziela Zwykła

27.02.2022 r. 

 1. VIII Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00; 8.00 KGR; 9.00; 11.00 i 14.30 Nieszpory Eucharystyczne a po nich Msza św. Nabożeństwo 40 – godzinne ofiarujmy jako zadośćuczynienie za nasze grzechy a zarazem prośmy o umocnienie na czas Wielkiego Postu. Program znajduje się w gablocie i na stronie internetowej oraz na stoliku pod chórem. Znajdźmy czas, aby przybyć i adorować Jezusa Eucharystycznego. Ofiary na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie a do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. W remizie OSP do wtorku można składać dary na pomoc poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie. Później akcja będzie nadal kontynuowana. Szczegóły na stronach internetowych. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość oraz kwartalne dni o ducha pokuty. Podejmijmy postanowienie, aby trzeźwo przeżywać czas zbliżającego się Wielkiego Postu. Księga trzeźwości wystawiona jest na stoliku pod chórem. Podejmijmy dar abstynencji i ofiarujmy go za osoby uzależnione od alkoholu. Prośmy o pokój na Ukrainie.
 1. Msze św. – codziennie o godz. 6.30 i 17.00
 • Środa – Środa Popielcowa – rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30; 10.00 i 17.00. Przyjęcie popiołu jest znakiem nawrócenia i przemiany serca oraz podjęciem czynów miłosierdzia. Modlitwa, post i jałmużna to trzy drogi na Wielki Post przez które chcemy doskonalić nasze życie. Ojciec święty zachęca, aby w tym dniu podjąć post o pokój na świecie. W Środę Popielcową obowiązuje abstynencja i post ścisły:
 • abstynencja czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązuje od 14 roku życia.
 • post ścisły – trzy posiłki w ciągu dnia – od 18 roku do 60 roku życia

Ofiary na tacę przeznaczone są na cele charytatywne a do puszek na pomoc Ukrainie.

 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 • Droga Krzyżowa – piątek godz.:
 • 7.00 – dla wszystkich
 • 16.30 – dzieci i stars
 • 19.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z MB Szkaplerzną i św. Ritą. W programie: rozważania Drogi Krzyżowej, odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo relikwiami św. Rity. Intencje można składać na facebooku: Drogi krzyżowe ze św. Ritą, na stronie parafialnej i w skrzynce intencji w kościele.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – Niedziela godz. 15.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny.
 1. W tygodniu przeżywamy:
 • I czwartek – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu.
 • I piątek – dzień Modlitwy i Pokuty za Grzech Wykorzystania Seksualnego Małoletnich. Ofiarą i modlitwą wspieramy misje. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Można zgłaszać chorych i starszych, którzy pragnęliby przyjąć sakrament pokuty i Eucharystii.
 • I sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP rozpocznie się o godz. 16.30. Różaniec poprowadzi VI Róża Niewiast, liturgię przygotuje DSM.
 1. Spowiedź – czwartek i piątek od godz. 16.00. W tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 1. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Do tworzącej się drugiej grupy rodziców modlących się za swoje dzieci brakuje nam jeszcze sześciu małżeństw. Zapraszamy do podjęcia tego cennego daru modlitwy.
 1. Dyrektor Zespołu Szkół w Moszczenicy informuje, że w terminie od 08-18 marca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o przyjęcie do publicznego przedszkola oraz klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok 2022/2023. Karty można pobrać w budynku Przedszkola, w sekretariacie, a także na stronie internetowej szkoły.
 1. W dniach 4 i 6 marca(piątek, sobota) zostanie przeprowadzone szczepienie psów w Moszczenicy. Szczegółowe informacje na plakatach.
 1. Wyjazd ministrantów i lektorów na turniej dekanalny w piłce nożnej w sobotę o godz. 8.30 z placu przy kościele.
 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i prasa misyjna. Za tydzień ukaże się kolejna płyta z nagraniem Pisma św.
Scroll to Top