ogłoszenia

I Niedziela Wielkiego Postu

06.03.2022 r.

 

 1. I Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00; 8.00KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza św. W Polsce za pobożny udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie. Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Przyszła niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Składka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci. W czasie Wielkiego Postu młodzież nie będzie rozprowadzać ciast.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00
 • Od godz. 16.30 adoracja Najśw. Sakramentu – ofiarujmy nasz czas i modlitwę o pokój w świecie i na Ukrainie.
 • środaNowenna do MB Szkaplerznej – modlitwą obejmiemy całą parafię prosząc o dobrze przeżyty Wielki Post. Spotkanie PO Caritas o godz. 15.30.
 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 •  Droga Krzyżowa – piątek
 • godz.   7.00 – dla wszystkich
 • 16.30 – dla dzieci.
 • 19.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej z MB Szkaplerzną i św. Ritą. W programie: rozważania Drogi Krzyżowej, odczytanie intencji, poświęcenie róż, błogosławieństwo  relikwiami św. Rity. Intencje można składać na facebooku: drogi krzyżowe ze św. Ritą, na stronie parafialnej i w skrzynce intencji w kościele.
 • Gorzkie Żale – Niedziela – godz. 15.00.
 1. Bóg zapłać za ofiary: na utrzymanie kościoła w kopertach w lutym wyniosły: 4100 zł. Dziękujemy za Waszą troskę o kościół. Do puszek na pomoc Ukrainie zebrano 14931 zł. Ofiary zostały przekazane do Caritasu Diecezjalnego.
 2. Gość Niedzielny, Niedziela proponują wiele ciekawych artykułów związanych z Wielkim Postem i sprawami bieżącymi Kościoła powszechnego i w Polsce. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny oraz Promyczek Dobra. Jest nowa płyta z nagraniem Pisma św.
 3. Parafialny Caritas organizuje akcję „Paczka dla Ukrainy”. Pod chórem znajduje się lista produktów, które będą umieszczone w specjalnej paczce z logiem Caritasu. Już dziś prosimy o włączenie się w tę akcję. Paczka nie może przekraczać 17 kg. Gotowe paczki lub produkty można składować w naszym dolnym kościele w godzinach popołudniowych.
 1. Niepubliczne Przedszkole Językowe „Happy Kids” w Moszczenicy ogłasza nabór dzieci na rok szkolny 2022/23. Więcej informacji w gablocie.
 1. Obecny rok duszpasterski przeżywamy jest pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa. Chcemy zaprosić do liczniejszego udziału we Mszach św. w dni powszednie. Niech Eucharystia umacnia nas w tym trudnym czasie, który przyszło nam przeżywać. Rodzice niech zadbają o uczestnictwo we Mszy św. dzieci i młodzieży.
 2. W przyszła niedzielę zapraszamy na godz. 14.30 na program ewangelizacyjny przygotowany przez młodzież ze szkół w Gorlicach. Doceńmy swoją obecnością wysiłek młodych ludzi.
Scroll to Top