ogłoszenia

II Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2022 r.

 1. II Niedziela Wielkiego PostuMsze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza św. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Składka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad gentes. O godz. 11.00 Msza św. ze specjalnym kazaniem dla dzieci. Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru papieża Franciszka, polecajmy posługę Ojca św. Chrystusowi Dobremu Pasterzowi.
 1. O godz. 14.30 młodzież szkół w Gorlicach przedstawi program ewangelizacyjny. Przyjdźmy by docenić tych młodych ludzi, którym wiara nie jest obojętna.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. nasze czuwanie przy Chrystusie ofiarujmy w intencji pokoju w Ukrainie.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji nowennowych.
 1. SobotaUroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Zachęcamy do uczestniczenia w Mszach św., aby prosić św. Józefa, by wstawiał się za rodzinami z naszej parafii. Od czwartku trwa nowenna do św. Józefa o godz. 16.50, która jest przygotowaniem do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest zagrożone w łonie matki. Duchową Adopcję podejmiemy 25 marca w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od uroczystości św. Józefa rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 2. Duchowa Adopcja polega na podjęciu zobowiązania modlitwy jednym dziesiątkiem różańca przez 9 miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone i za rodziców, aby nie dokonali zabicia dziecka, któremu przekazali życie.
 1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
 • piątek – Droga Krzyżowa

 7.00 – dla wszystkich; 16.30 – dzieci; 19.00 – droga Krzyżowa z MB Szkaplerzną i św. Ritą

 • niedziela – Gorzkie Żale i kazanie pasyjne godz. 15.00
 1. PO Caritas zbiera artykuły, które zostaną przesłane na Ukrainę. Lista artykułów podana jest w Internecie. Są to przede wszystkim artykuły żywnościowe, środki czystości i higieny. Produkty te można składać w Kaplicy św. Izydora przez cały tydzień w godzinach popołudniowych. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane baranki i świece paschalne. Ofiary od 7 zł. przeznaczone są na pomoc potrzebujących z naszej parafii.
 1. Proponujemy do przeczytania artykuły z Gościa Niedzielnego, Niedzieli. Dzisiaj jest też specjalne wydanie Gościa Niedzielnego o św. O. Pio, sławnym stygmatyku, spowiedniku włoskim. To bardzo ciekawa postać! Cena 10 zł.
 1. W czwartek 17 marca ks. Biskup Andrzej Jeż zaprasza samorządowców na dzień skupienia do Dąbrowy Tarnowskiej.
 1. W ramach spotkania formacyjnego zapraszamy uczniów kl VII i VIII na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 19.00. Prosimy też rodziców o obecność. Wyjazd na kurs lektorski w sobotę o godz. 8.45 z placu przy kościele. Ministrantom i lektorom przypominamy o obowiązkowej posłudze na Mszach św. w tygodniu/tylko raz w tygodniu/
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za ś.p. ++ Jana Samsela, Stanisławę Mruk, Annę Tokarz, Marię Winnicką, Tadeusza Dobek, Krystynę Szymczyk, Janinę Mackoś, Stanisławę Markowicz. Szczegóły w gablocie.
Scroll to Top