ogłoszenia

III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022 r. 

 1. III Niedziela Wielkiego PostuMsze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 15.00
 2. W tygodniu:
 • Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu of godz. 16.30. Ofiarujmy nasz czas Chrystusowi, wypraszając pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie a szczególnie na Ukrainie. Od Uroczystości św. Józefa/19 marca/ trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
 • Środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej i odczytanie intencji zapisanych na kartkach.
 • Czwartek – dzień Misjonarzy Męczenników. Nasza diecezja ma czterech męczenników: bł. o. Zbigniew Strzałkowski, ks. Jan Czuba, kl. Robert Gucwa i s. Czesława Lorek.
 1. W piątek/25 marca/ Uroczystość Zwiastowania NMP. W tym dniu na Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 17.00 podejmiemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, która polega na odmawianiu 10 różańca i modlitwy każdego dnia przez 9 miesięcy i ofiarowaniu za dziecko, którego życie zagrożone jest zabójstwem. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Trzeba je wypełnić i odcinek z imieniem i nazwiskiem przynieść na Mszę św. Zachęcamy do podjęcia wielkiego i potrzebnego daru modlitwy. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 1. W przedsionku kościoła rozprowadzane są baranki wielkanocne i paschaliki, jest to dzieło Caritas. Ofiara od 7 zł. Ofiary przeznaczone są na pomoc biednym. Potraktujmy to jako jałmużnę wielkopostną.
 1. Droga Krzyżowa:
 • Piątek – godz. 7.00; 16.30 – dla dzieci i 19.00 z MB Szkaplerzną i św. Ritą.
 • Gorzkie Żale – Niedziela – godz. 15.00.
 1. Spotkania:
 • Czwartek – godz. 17.00 – klasa III A i B – poświęcenie książeczek.
 • Sobota – DSM – godz. 9.00. Wyjazd na kurs lektorki godz. 8.45. o godz. 11.00 turniej LSO. Lektorów prosimy o podjęcie posługi w tygodniu w terminie, który sobie wybrali.
 1. W przyszła niedzielę składka przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na cele parafialne. Ofiary można też przelewać na konto parafialne. Dziękujemy!
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od V Niedzieli Wielkiego Postu /03.04 – 06.04/
 1. W zakrystii jest do nabycia piękny album przedstawiający kościoły w naszej okolicy, również znajduje się tam nasz kościół. Może to być piękna pamiątka lub prezent. Cena 80 zł. Na stoliku znajduje się jeden egzemplarz, można go oglądnąć.
 1. Poza parafią odprawione zostaną Mszę św. za śp. ++ Jerzego Mruka, Romana Muchę, Marię Góratowską, Janinę Tarsę. Szczegóły w gablocie.

 

Scroll to Top