ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu

03.04.2022 r.

 1.  V Niedziela Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00; 11.00, popołudniu o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Zachariasz Polak OFM. Niech będzie to czas naszej odnowy, wzmocnienia sił duchowych i dobrego przygotowania się do Świat Wielkanocnych. Program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej, jak również na drzwiach przy wejściu do kościoła oraz w gablocie.
 2. W tygodniu:
 • Środa  – Nowenna do MB Szkaplerznej o godz. 18.00, Msza św. i zakończenie rekolekcji.
 • I Czwartek –  modlimy się o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Naszą modlitwę ofiarujemy także za księży Rodaków, siostry zakonne, za kleryka Kacpra i diakona Rafała.
 1. Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na Mszy św. o godz. 11.00. Uroczysta procesja rozpocznie się przed wejściem do kościoła. Składka z niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. Spotkanie :
 • czwartek – po Mszy św. wieczornej – klasy III A i B
 1. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie kościoła, i ofiary w kopertach. Bóg zapłać za życzliwość.
 1. Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na szkolenie 7 kwietnia(czwartek) o godz. 9.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Moszczenicy. Temat: „Dopłaty obszarowe i dobrostanowe w roku 2022. Dopłata do nawozów”
 1. Radna miasta Gorlice P. Lucyna Jamro wraz z Miejskim Zespołem Szkół nr 3 organizują akcję „Ciasto dla rodziny Walągów z Gorlic. Rodzina ta zmaga się z trzema tragediami, dwaj synowie mają porażenie mózgowe u ojca zdiagnozowano zanik mięśni. W dniach 7 i 8 kwietnia można dostarczyć ciasta do Domu Polsko-Słowackiego w Gorlicach przy Urzędzie Miejskim. Ciasto będzie rozprowadzane na Kiermaszu Świątecznym. Przy naszym kościele w Niedzielę Palmową. Informacje w gablocie.
 1. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Mariana Makowca, Krystynę Hudzik, Annę Strzelecką – Wacek, Joannę Przepióra, Władysława Wałęgę. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
Scroll to Top