ogłoszenia

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

 24.04.2022 r.

 1.  Niedziela Miłosierdzia – II Wielkanocna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 o 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po nim Msza św. Składka do puszek przeznaczona jest na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Szczególnie mocno wybrzmiewają dzisiaj słowa Chrystusa zapisane przez św. siostrę Faustynę: „Nie lękaj się niczego, bo  jestem z tobą”. Naszym modlitwom polecamy nasz parafialny „Caritas” i panie, które z wielkim zaangażowaniem podejmują posługę. Zapraszamy chętnych do włączenia się w pracę „Caritasu”.
 3. Za tydzień Niedziela Biblijna. Niech Pismo św. będzie czytane w naszych rodzinach, bo jak pisał św. Hieronim „nieznajomość Pisma św. jest nieznajomością Chrystusa” Każdy kto czyta lub słucha Pismo św. przez pół godziny zyskuje odpust zupełny. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 1. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • poniedziałek – św. Marka, Ew. – modlitwę ofiarujemy w int. urodzajów i za rolników.
 • wtorek – św. Wojciecha, Bpa i męcz. – głównego patrona Polski.
 • środaNowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach.
 • piątek – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej
 • sobota – nabożeństwo majowe rozpoczniemy o godz. 18.00. W niedziele i święta nabożeństwo będzie o godz. 16.00. Módlmy się w naszych domach, w rodzinach śpiewając majówkę, niech dzieci przygotują specjalne ołtarzyki w których umieszczony będzie obraz lub figurka Matki Boskiej. Przystrójmy przydrożne kapliczki i krzyże zgodnie z piękną tradycją również przy nich śpiewajmy majówkę. Ofiarujmy naszą modlitwę o pokój na Ukrainie.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 dzieci klas III po raz pierwszy przystąpią do I Komunii św. Postarajmy się uczestniczyć w innych Mszach św. tak by pozostawić miejsce dla dzieci  ich rodzin oraz gości. Pierwsza spowiedź będzie w sobotę o godz. 10.00.
 1. Spotkania:
 • klasa III A i B – poniedziałek, środa, piątek godz. 18.00
 • Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny – wtorek – godz. 19.00.
 • Caritas – środa po Mszy św. wieczornej.
 • Kandydaci do bierzmowania – piątek godz. 18.00. Prosimy o obowiązkową obecność, gdyż musimy ustalić ważne rzeczy z organizowaniem bierzmowania.
 1. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do zakupienia albumu z kościołami naszego regionu. Jest w nim przedstawiona również nasza parafia. Może być to piękna pamiątka.
Scroll to Top