ogłoszenia

III Niedziela Wielkanocna

  01.05.2022 r.

 1. III Wielkanocna – Niedziela Biblijna. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. W Kaplicy na Granicach o godz. 8.00.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Szczególnie chcemy zwrócić uwagę na Biblię i sięganie po nią podczas modlitw rodzinnych. Każdy kto czyta Pismo św. przez pół godziny zyskuje odpust zupełny. Postarajmy się, aby szczególnie w tym tygodniu czytać Pismo św. w naszych rodzinach, niech umacnia nas Słowo Boże.
 3. Dzisiaj nasza parafia obchodzi uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie, aby wytrwały w miłości Chrystusa Eucharystycznego. Rodzicom dzieci dziękujemy za dar dla naszego kościoła w postaci 50 kapturków dla ministrantów i 10 pelerynek dla Dziewczęcej Służby Maryjnej. Bóg zapłać!
 4. We wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patroni Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Nie będzie Mszy św. na Granicach.
 5. Za tydzień rozpoczniemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. W niedzielę 8 maja(przyszła niedziela) będziemy przeżywać Uroczystość odpustową ku czci św. Izydora. Sumę odpustową o godz. 11.00 poprowadzi ks. Prałat Stanisław Kuboń z Łużnej. Prosimy o przygotowanie feretronów, zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, chłopców dzwoniących, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, OSP do asysty oraz niesienia baldachimu
 1. W tym tygodniu:
 • Msza św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 16.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w kościele, rodzinach czy przy kapliczkach. Uczcijmy w ten sposób Matkę Bożą, która patronuje naszej parafii.
 • I czwartekmodlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Polecajmy nasze Seminarium Duchowne przeżywające 200 lecie swojego istnienia.
 • I piątek święto św. Filipa i Jakuba Ap. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Zachęcamy do zgłoszenia nowych chorych w zakrystii.
 • I sobota – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.30. Różaniec poprowadzi VIII Róża Niewiast. Liturgię przygotuje DSM.
 1. Spowiedź: czwartek i piątek od godz. 17.00
 2. Spotkania:
 • Sobota – ministranci godz. 9.00.
 • Dzieci I Komunijne mają swój Biały Tydzień.
 • W Domu rekolekcyjnym w Ciężkowicach organizowany jest kurs przedmałżeński i dzień skupienia dla narzeczonych. Informacje w gablocie.
 1. Jest nowy Gość Niedzielny i Niedziela oraz prasa dla dzieci i młodzieży.
 2. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. za śp. Władysławę Stec, Marię Góratowską, Tadeusza Steca, Jana Wacławika, Eugenię Janusz, Stanisława Wacka, Danutę Turek. Szczegóły w gablocie.
Scroll to Top