ogłoszenia

Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

08.05.2022 r.

 1. IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza. Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 9.00 , 11.00; 16.00. Na Granicach godz. 8.00. Dzisiaj nasza parafia przeżywa odpust ku czci św. Izydora. Uroczysta suma o godz. 11.00. Niedziela Kapłańska rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Polecajmy naszych Alumnów Kacpra i diakona Rafała, który 28 maja przyjmie święcenia kapłańskie. Mszę prymicyjną w parafii odprawi 29 maja o godz. 11.00. Będziemy prosić o pomoc w przygotowaniach do tej uroczystości parafialnej.
 1. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.30.
 • poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii.
 • sobota – święto św. Macieja, Apostoła.
 1. Nabożeństwa majowe odprawiane jest codziennie o godz. 18.00. W niedziele i święta o godz. 16.00. Módlmy się w naszych domach, w rodzinach prosząc o nowe powołania kapłańskie i zakonne, polecajmy księży naszych rodaków i siostry zakonne.
 2. W piątek 13 maja rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie. Msza św., procesja i różaniec o godz. 18.00. Nabożeństwo to poprowadzi Dziekan Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie ks. dr hab. Marek Kluz. O przystrojenie figury prosimy IX Różę Niewiast.
 3. Nasza parafia w dniach 6 16 sierpnia organizuje oazę przeznaczoną głównie dla osób zaangażowanych w grupach parafialnych. By obniżyć koszty młodzież będzie rozprowadzać ciasto. Przyjmowanie ciast w sobotę od 19 – 20.
 4. Zapraszamy wszystkie dzieci w przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 .
 5. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii 16 maja o godz. 16.00. Dokona tego ks. biskup Stanisław Salaterski.
 • Triduum dla kandydatów do bierzmowania będzie : czwartek – sobota godz. 18.00 w niedzielę godz. 16.00 po Mszy św. próba ze świadkami.
 • Spowiedź: w sobotę od godz. 17.00,
 • Sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 10.00
 1. Gość Niedzielny i Niedziela zawiera wiele ciekawych artykułów. W numerze kolejna płyta z nagraniem Pisma św. Zapraszamy do lektury.
 2. Spotkania:
 • Ministranci i aspiranci kl. 3 – 5 w sobotę o 9.00
 • Lektorzy o 9.30;
 • DSM – godz. 9.00
 1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje o możliwości skorzystania z bezpłatnej formy pomocy dla osób sprawujących opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Więcej informacji w gablocie i na stronie parafii.
 2. Poza parafią sprawowane są Msze św. pogrzebowe za śp. Ewaryst Markowicz, Kazimierz Mruk, Anna Tokarz, Bronisław Rząca, Krystyna Hudzik, Helena Kuna, Janina Kudłaty. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
Scroll to Top