Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna

22.05.2022 r.

 

 1. VI Niedziela WielkanocnaMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, KGR 8.00, 9.00 , 11.00; 16.00. Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje – dawne dni krzyżowe. Modlimy się o urodzaje i ustrzeżenie nas od różnego rodzaju nieszczęść. Intencję tę będziemy polecać w czasie procesji:
 • poniedziałekgodz. 18.00 – Stary kościół; wtorek – krzyż misyjny; środa – procesja wokół kościoła. Dzisiejsza składka przeznaczona  jest na prace inwestycyjne prowadzone przy parafii.
 1. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 • wtorek – modlimy się za Kościół w Chinach.
 • piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha św.
 • sobota – godz. 9.00 – święcenia kapłańskie diakona Rafała Orzecha w Katedrze w Tarnowie. Godz. 17.00 przywitanie ks. Prymicjanta przy rondzie, następnie przejazd do kościoła, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo majowe. Zapraszamy dzieci na rowerach, starszych na motocyklach. Orszak poprowadzi Straż Pożarna z Moszczenicy. Prosimy wszystkich ministrantów i lektorów do uczestniczenia obowiązkowo w uroczystościach w sobotę na godz. 17.45 i w niedzielę na godz. 10.30
 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 11.00 nasza parafia będzie obchodzić uroczystość prymicyjną ks. Rafała Orzecha. Wyrażamy Bogu uwielbienie za kolejnego kapłana z naszej parafii. Po 10 latach znów możemy się cieszyć nowym kapłanem, który wyszedł z naszej wspólnoty parafialnej . Bardzo prosimy chętnych o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości. Zapraszamy do przystrojenia drogi oraz o pomoc w porządkowaniu i posprzątaniu kościoła i placu przykościelnego – sobota od godz. 9.00. Drogę będziemy przystrajać w środę i czwartek, prosimy mężczyzn, starszą młodzież i lektorów na godz. 16.00.
 2. Nasza parafia organizuje oazę w dniach 6-16 sierpnia w ZS nr 4 w Limanowej. Karty oazy i karty zdrowia są dostępne w zakrystii oraz u księży. Oszacowany koszt takiego wyjazdu to 1350 zł. Dokładamy starań, by obniżyć te koszty o prawie połowę. W związku z tym:
 • Osoby zaangażowane w grupach parafialnych płacą 750, druga osoba z domu 650, trzecia 550 zł., osoby z poza grup 900 zł. Na obniżenie kosztów złożyło się: akcja młodzieży ze zniczami i ciastami 12520 zł. Parafia zwróci się z prośbą do ewentualnych indywidualnych sponsorów. Dziękujemy panu Wójtowi, Caritasowi. 12 czerwca, kolejna akcja z ciastami, planujemy także zbiórkę do puszek w ostatnią niedzielę lipca.
 1. Spotkanie Caritasu – środa po Mszy św. wieczornej.
 2. Dziękujemy za ofiary do kopert i na konto, które wpłynęły na utrzymanie naszego kościoła. W kwietniu dały one kwotę 5250 zł. Bóg zapłać!
 3. Zmarł Tato ks. Zbigniewa Stachury byłego wikariusza. Pogrzeb śp. + Mariana Stachury będzie w poniedziałek o godz. 11.00 w Starej Jastrząbce.
 4. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe: śp. Stanisławę Markowicz, Aleksandra Rafę, Marię Poznańską, Czesława Bracha, Janinę Kudłaty, Helenę Stabach, Halinę Trzyna. Szczegóły w gablocie.
Scroll to Top