ogłoszenia

Uroczystość

Wniebowstąpienia Pańskiego

29.05.2022 r.

 

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia PańskiegoMsze św. dzisiaj o godz. 7.00 8.00KGR, 9.00, 11.00 i 16.00. Nasza parafia przeżywa Uroczystość Prymicyjną ks. Rafała Orzecha. Polecajmy Jego posługę kapłańską Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi przez wstawiennictwo MB Szkaplerznej.
 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha św., zapraszam także na nabożeństwo majowe, które kończy się we wtorek. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7.00. Na Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas IV będą przeżywać I rocznice przystąpienia do I Komunii św.
 2. W tygodniu:
 • Msze święte – godz. 6.30 i 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
 • Środanowenna do MB Szkaplerznej i początek nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Polecać będziemy wszystkie dzieci z naszej parafii z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy szczególnie uczniów kl. VII wraz z rodzicami. Po nabożeństwie omówienie zagadnień związanych z egzaminem przed sakramentem bierzmowania.
 • I czwartekw modlitwie polecamy nasze seminarium, kleryków, przełożonych, prosimy o dar powołań z naszej parafii.
 • I piątekMsze św. wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Wspieramy także dzieła misyjne. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Zapisy nowych chorych w zakrystii.
 • I Sobota Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 17.30 różaniec, który poprowadzi IX Róża Niewiast, następnie Msza św. Liturgię przygotuje DSM.
 1. Spowiedź od godz. 17.00:
 • czwartek – kl. III – VIII
 • piątek – młodzież szkół średnich i starsi.
 • w tygodniu pół godziny przed Mszą św. ranną i wieczorną.
 1. Spotkania:
 • czwartek – po Mszy św. wieczornej klasy IV.
 • sobota o godz. 9.00 – zbiórka aspirantów.
 1. Karty oazy i zdrowia są do odebrania w zakrystii.
 2. Zebranie wiejskie Sołectwa Moszczenica odbędzie się w dniu 05 czerwca(niedziela) o godz. 12.00 w budynku Ośrodka Kultury i Biblioteki. Przedmiotem zebrania jest podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o Strategii Rozwoju Gminy Moszczenica w latach 2021-2030, również będzie podana informacja o realizowanych zadaniach gospodarczych w bieżącym roku. Prosi się mieszkańców Moszczenicy o udział w zebraniu.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która umacnia, kształtuje i rozwija naszą wiarę.
Scroll to Top