ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

05.06.2022 r.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha ŚwiętegoMsze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00, po południu o godz. 16.00. Zmiana tajemnic różańcowych po prymarii.
 2. Jutro – Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 18.00.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo do Serca Jezusowego codziennie o godz. 18.00 w niedziele o godz. 16.00.
 • Środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i prośbami wypisanymi na kartkach.
 • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwę ofiarujemy za kapłanów rodaków, tych którzy tutaj posługiwali i posługują oraz za siostry zakonne.
 1. Przyszła niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy w tygodniu do wypełnienia tego obowiązku wypływającego z przykazania kościelnego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci. Młodzież będzie rozprowadzać ciasta. Będzie to ostatnia akcja przed oazą. Prosimy parafian o otwarte serce. Ciasta przyjmujemy w sobotę od godz. 19 – 20.
 2. Dziękujemy za przygotowanie prymicji ks. Rafała: strojącym i przygotowującym trasę przejazdu: P. Joannie Brach i Kołu Gospodyń Wiejskich, P. Michałowi Gawlikowi i panom pomagającym w ustrojeniu drogi, Państwu Hoberek i Bugno Marii, synowi Bogusławowi wraz z sąsiadami za przygotowanie bram, Marcelowi i Piotrowi Dusza, Tobiaszowi Tarsie, rodzinom P. Gajda i Stabach, młodzieży i lektorom, ministrantom i DSM, Honorowemu Klubowi Dawców Krwi, Prezesowi Spółdzielni, Chórowi Małopolanie, OSP Moszczenica, Wójtowi i Urzędowi Gminy. P. Organiście i wszystkim, którzy przyczynili się duchowo i materialnie do przeżycia tej uroczystości. Ks. Rafał za wszystkich odprawi dzisiaj Mszę św. o godz. 9.00. Ks. Rafałowi dziękujemy za dar dla naszego kościoła w postaci pięknego ornatu.
 3. Gmina Moszczenica przypomina, że od 1 lipca każdy właściciel i zarządca budynku ma obowiązek przekazać informacje o sposobie ogrzewania budynku. Dotyczy to domów mieszkalnych, budynków gospodarczych i lokali usługowych. Termin złożenia deklaracji dla istniejących budynków mija 30 czerwca 2022 r. Więcej wiadomości w gablocie ogłoszeń.
 4. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W środę po nowennie zapraszamy na spotkanie organizacyjne przedstawicieli wyznaczonych rejonów.

Ołtarze na Boże Ciało przygotują:

 • I ołtarz – Honorowi Dawcy Krwi – przy Placu Targowym.
 • II ołtarz – mieszkańcy Podkocian i Kocian – przy Starym Kościele.
 • III ołtarz – mieszkańcy ul. Gorlickiej od P. Gomułka do P. Kamińskich/obydwie strony/ – przy Przedszkolu.
 • IV ołtarz – młodzież bierzmowana – przy kościele parafialnym.
 1. W czwartek/9 czerwca/ o godz. 16.00 w kościele odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla klas VII. Prosimy o obowiązkową obecność rodziców. W sobotę zbiórka aspirantów o godz. 9.00.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela. Jest nowa płyta z nagraniem Pisma św. Jest także prasa dla dzieci. Do nabycia w zakrystii jest albumu z kościołami naszego regionu. Połowa ceny zostanie przekazana dla dzieci na oazę.
Scroll to Top