ogłoszenia

Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy

12.06.2022 r.

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy – Msze św. dzisiaj o godz. 7.00, 8.00KGR, 9.00, 11.00 , 16.00. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci. Młodzież dzisiaj rozprowadza ciasto. Kupując je pomagamy zorganizować oazę parafialną. Wspieramy w ten sposób dzieci, których rodziców nie stać na opłacenie wyjazdu. Prosimy także o wsparcie tej akcji przez sponsorów, zakłady pracy czy indywidualne osoby. W przyszłym tygodniu zwrócimy się z pisemną prośbą. Ofiary można wpłacać na konto parafialne. Do sponsorów dołączyli PO Caritas, Delikatesy Centrum w Moszczenicy.
 2. Karty osobowe na oazę należy oddać do 24 czerwca, natomiast karty zdrowia na spotkanie przed oazą 4 sierpnia.
 3. Za tydzień 19 czerwca Diecezjalne Święto Rodziny. Uroczystości odbędą się przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu. Szczegóły w gablocie.
 4. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Od godz. 17.30 trwa adoracja Najśw. Sakramentu.
 • Poniedziałek – kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. następnie procesja z figura MB Fatimskiej i różaniec. O przystrojenie figury prosimy VIII Róże Niewiast.
 • środa Nowenna do M B Szkaplerznej wraz z odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. W tym dniu przypada 10 rocznica objęcia diecezji przez bp. Andrzeja Jeża. Polecajmy posługę naszego biskupa Dobremu Bogu.
 • czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało.

Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 16.00. O godz. 10.00 uroczysta Msza św.  a następnie procesja od kościoła parafialnego do czterech ołtarzy ul. Gorlicką do Starego kościoła, ul. Samorządową następnie Targową do Kościoła. W dni powszednie oktawy Msza św. o godz. 18.00 następnie procesja. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzwoniące, DSM, ministrantów i lektorów, niosących feretrony. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji  i udział w oktawie. Niech będzie to wyraz naszej wiary i czci wobec Najświętszego Sakramentu.  Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. Prosimy, aby parkować samochody zgodnie z planem umieszczonym na tablicy przy placu. 

 1. W przyszła niedzielę składka do puszek będzie przeznaczona dla Michała Lepaka. Michałek- mieszkaniec Moszczenicy, chłopiec uczęszczający do Przedszkola ” Wesołe Krasnale”, pozostaje pod opieką specjalistów z powodu Mózgowego Porażenia Dziecięcego pod postacią Diplegii spastycznej. Michał wymaga wieloletniej intensywnej rehabilitacji ruchowej, która pomoże na osiągnięcie najwyższego możliwego poziomu sprawności fizycznej i niezależności.
 2. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj dodatkowo specjalne wydanie. Tematem jest Eucharystia. Cena 12 zł.
 3. Serdecznie zapraszamy na II Koncert Uwielbienia „Śpiewaj Panu Cała Ziemio” z towarzyszeniem zespołu TELEO, który odbędzie się w Boże Ciało na Gorlickim Rynku o godz. 19.00. Przed koncertem o godz. 17.00 wystąpi Dziecięca Schola z parafii Św. Jadwigi Królowej, po niej usłyszymy świadectwo Katarzyny Śledziewskiej.
 4. Ministrantów i lektorów prosimy o sumienną posługę tj. tylko raz w tygodniu ustalone służenie. Aspiranci także mają swoje ustalone służenia. Rodziców prosimy o pomoc.
 5. Poza parafią odprawiane są Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Marię Poznańską i Mariana Pyzika.
Scroll to Top