Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykla

26.06.2022 r.

 1. XIII Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00. W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. W Kaplicy na Granicach Msza św. pozostaje o godz. 8.00. Dzisiaj składka inwestycyjna, młodzież do puszek zbiera na nowy sprzęt dla zespołu „Rewolucja”, któremu dziękujemy za dzisiejsze uświetnienie liturgii.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 • środa Uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i popołudniu o godz. 18.00. Składka tzw. Świętopietrze przeznaczona jest do dyspozycji papieża. Nowenna do MB Szkaplerznej, modlitwy z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach. Modlimy się o bezpieczne i spokojne wakacje dla dzieci i młodzieży.
 • czwartek – modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu. Polecajmy naszego kleryka Kacpra, prośmy o dary Ducha św. dla młodych podejmujących życiowe decyzje
 • I piątek – Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Jest to równocześnie I piątek miesiąca lipca. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje i misjonarzy. Wyjazd d chorych od godz. 9.00.
 • I sobota – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej. Wielki Odpust Tuchowski będzie trwał od 1 – 9 lipca. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Mężczyzn. Zapraszamy DSM.
 1. Spowiedź:
 • czwartek i piątek od godz. 17.00 i w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.
 1. W sobotę 2 lipca pragniemy udać się z pielgrzymką do Tuchowa. Nie będzie to jak zwykle piesza pielgrzymka lecz autokarowa. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.
 2. Składamy podziękowanie za godne uwielbienie Chrystusa Eucharystycznego w Boże Ciało i przez całą oktawę. Bóg zapłać za przygotowanie Ołtarzy, OSP Moszczenica, Liturgicznej służbie Ołtarza, DSM, paniom niosącym feretrony, kościelnemu, P. organiście. Rodzicom i dzieciom sypiącym kwiaty, dzwoniącym. Wszystkim za piękny dar modlitwy i wyznania wiary.
 3. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, prasa dla dzieci i prasa misyjna, przez którą wspieramy dzieła misyjne.
 4. W dniu 5 lipca na parkingu przy Ośrodku Zdrowia w Moszczenicy w godz. 14.00 – 15.30 organizowane jest bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Obowiązują zapisy pod nr 690 070 902. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. W ostatnią niedzielę zebrano na rehabilitację Michałka: 13514zł. Płynące proste z serca podziękowania ślemy dla Księdza Proboszcza, oraz wszystkich Parafian, którzy zaangażowali się w zbiórkę na rzecz Michałka. Dziękujemy za życzliwość ofiarność, oraz bezinteresowność w niesieniu pomocy. Dziękujemy Organizatorom, oraz osobom, które czynnie brały udział w zbiórce: Nauczycielom Przedszkola ” Wesołe Krasnale” w Moszczenicy na czele z P. Kierownik Jadwigą Urbańską, Radzie Rodziców Przedszkola, Straży Pożarnej w Moszczenicy, Klubowi HDK PCK Moszczenica, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Moszczenicy, Ośrodkowi Kultury i Biblioteki w Moszczenicy. Z głębi serca pragniemy życzyć obfitych łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Z wyrazami szacunku Michałek z Rodzicami
 6. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. + Edwardem Wołkowiczem. Szczegóły w gablocie.
 7. Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy serdecznie zaprasza na Festiwal Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 26 czerwca 2022r. od godz.16.00 na Kompleksie Sportowym w Staszkówce. W programie występy artystyczne dzieci z terenu naszej gminy oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
 8. Ostateczny termin oddawania kart osobowych na oazę dzisiaj do 17.00. Do sponsorów dołączyli: Firma „Antex” Pyzikowie, „Kris Bud” i „Centrum Odzieżowe” Gomułkowie.
 9. Pragniemy poinformować, że została podpisana umowa na użyczenie Domu Młodzieży Gminie Moszczenica na 20 lat. Gmina podjęła staranie o zyskanie dotacji, którą otrzymała w wysokości ponad 3 miliony złotych przeznaczoną na remont tego domu. Obiekt ten będzie służył całej społeczności Moszczenicy, przede wszystkim do celów kulturalnych. Powstanie także sala pamięci Abp Leona Wałęgi i ks. Czesława Muszyńskiego.
Scroll to Top