ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła

04.07. – 10.07. 2022 r.

 XIV Niedziela ZwykłaMsze św. o godz. 7.00, , 9.00, 11.00, popołudniu 14.30KGR 8.00. Rozpoczął się czas wakacji, urlopów, niech to będzie również czas rozwoju duchowego przez modlitwę, niedzielną Mszę św., dobro i wzajemną życzliwość. Rodziców prosimy, aby zadbali o swoje dzieci, by mogli rozwijać swoją wiarę i uświęcać się przez sakramenty święte. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele kurialne jako I miesiąca. Bóg zapłać za ostatnia składkę inwestycyjną, która wyniosła:4538 zł., na Granicach 335 zł. W kopertach na utrzymanie kościoła złożono 2200 zł. Chcemy dokończyć elewację plebani i uporządkować ogród, który w przyszłości trzeba ogrodzić nową siatką, ale to już na przyszłość, bo nie starczy nam finansów.

 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • środa – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy- jest ona patronką misji Diecezji Tarnowskiej, jak również Apostolstwa Chorych. Nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spotkanie Caritasu po Mszy św. wieczornej.
 • sobotę – rozpoczniemy nowennę do MB Szkaplerznej, która przygotuje nas do uroczystości odpustowej ku czci MB Szkaplerznej.
 1. W niedzielę 17 lipca nasza parafia będzie przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu swoją 30 rocznice świeceń będzie obchodził ks. Adam Bobola, posługujący obecnie w Calgary w Kanadzie.
 2. Narzeczonym przypominamy, że mają obowiązek zgłosić się 3 miesiące przed ślubem na rozmowę kanoniczną w kancelarii parafialnej. Wszystkie szczegóły podane są na stronie parafialnej: parafiamoszczenica.pl Równocześnie informujemy, że wszelkie zaświadczenia w kancelarii parafialnej mogą wybrać rodzice dla dzieci do 18 roku życia. Natomiast osoby dorosłe muszą je wybrać osobiście lub przez pełnomocnika, który posiada upoważnienie notarialne. Jest to decyzja związana z wprowadzeniem RODO.
 3. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, prasa dla dzieci i prasa misyjna.
 4. Zespół „Rewolucja” dziękuje Panu Dyrektorowi Przemysławowi Potokowi za wypożyczenie perkusji.
 5. Do sponsorów oazy dziecięcej dołączyła firma SO – BUD z ul. Cesarskiej. Składamy podziękowanie za ofiarność i zrozumienie.
 6. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod katem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w środę 13 lipca o godz. 13.45 na parkingu przy kościele. Szczegóły na ulotkach i plakacie.
 7. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. + Józefę Bednarz, Waldemara Orlińskiego, Czesława Bracha, Aleksandra Rafę. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 8. Ośrodek Kultury i Biblioteki zaprasza dzisiaj o godz. 19.00 na koncert Kwartetu Smyczkowego. Koncert odbędzie się przy Domu Młodzieży.
Scroll to Top