Ogłoszenia 16 Niedziela Zwykła

XVI Niedziela Zwykła

17.07.2022 r.

 Uroczystość odpustowa ku czci MB SzkaplerznejMsze św. o godz. 7.00, 9.00, popołudniu 16.00. O godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa, którą poprowadzi Ks. Adam Bobola, obchodzący 30 – lecie swoich świeceń kapłańskich. Kazania głosi ks. Krzysztof  Kamieński Dyrektor Archiwum Diecezjalnego w Tarnowie.  Zapraszamy do wspólnego świętowania. Prośmy także, aby Matka Boża obecna przez cudowny obraz w naszej parafii wypraszała nam potrzebne łaski w życiu codziennym, niech otacza nas także płaszczem swojej opieki i chroni od niebezpieczeństw. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie tej uroczystości parafialnej: Ks. Krzysztofowi za wygłoszone kazania, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym, strażakom i chórowi „Małopolanie”, sprzątającym i przygotowującym kościół z ul. Średnie i Abp Wałęgi, orz firmie Pana Jana Grybosia.  Po Mszy św. o godz. 11.00 nałożenie szkaplerza, tym którzy pragną podjąć zobowiązania i przemieniać życie na wzór Maryi. Dzisiaj możemy zyskać odpust pod zwykłymi warunkami: Modlitwa: Wierzę w Boga…, Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo…, Pod Twoją obronę, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

  1. W tygodniu:

Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o dobre przeżywanie wakacji.

  • poniedziałek – św. Szymona z Lipnicy, prez..
  • środa – nowenna do MB Szkaplerznej, z modlitwami i odczytaniem intencji zapisanych na kartkach. Pamiętajmy o śp. Ks. Czesławie Muszyńskim.
  • piątek – Święto Marii Magdaleny.
  • sobota – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
  • niedziela – św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji
  1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Będziemy prosić św. Krzysztofa patrona kierowców o bezpieczeństwo, rozwagę, kulturę i odpowiedzialność na drodze. Ofiary zebrane przy okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup samochodów dla misjonarzy. Składka na tacę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra
  1. Do sponsorów oazy organizowanej przez naszą parafię dołączyli: Zakład pogrzebowy – P. Andrzej Dziadzio; „Budimet” P. Kurzawa oraz dwóch anonimowych ofiarodawców. Dziękujemy wszystkim za dar dobrego serca.
  2. W kancelarii parafialnej można składać karty zdrowia i dokonywać wpłat na oazę.
Scroll to Top