Ogłoszenia parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

31.07.2022 r.

 

 1. XVIII Niedziela Zwykła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, popołudniu 16.00 i 8.00KGR. Dziś do puszek zbiórka na organizowaną przez parafię oazę dla dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Miesiąc sierpień to czas abstynencji od alkoholu zachęcamy do wpisania się do księgi trzeźwości jest ona wyłożona na stoliku.
 1. Poniedziałek i wtorek – można zyskać Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę. Pozostałymi warunkami są: spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust możemy zyskać za siebie lub za zmarłych.
 2. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o pomoc w pracach rolniczych i dobre przeżywanie wakacji.
 • Poniedziałek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc. W tym dniu przypada rocznica Powstania Warszawskiego(1944).
 • Środa Msza św. będzie o godz. 17.00. W tym dniu chcemy się modlić za naszego Rodaka Ks. Józefa Walaga. Całe życie poświęcił walce o wolność, honor i prawdę. Był partyzantem, kapelanem AK, walczył z Bandamy UPA, mordującymi Polaków, szykanowany przez Urząd Bezpieczeństwa, skazany na 4 lata. Wyrok odsiedział w więzieniu stalinowskim. Będziemy gościć przedstawicieli Pruszcza Gdańskiego. Zapraszamy do licznego uczestnictwa i wspólnej modlitwy. Postać ks. Józefa upamiętniona jest na witrażu przy obrazie MB Szkaplerznej.
 • I czwartek św. Jana Marii Vianneya – patrona księży proboszczów. Będziemy się modlić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii z racji I czwartku.
 • I piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Modlitwą i wsparciem materialnym obejmujemy misjonarzy. Wyjazd do chorych o godz. 9.00.
 • I Sobota Święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Nowym Sączu (1-8 sierpnia). O godz. 17.30 różaniec poprowadzi Grupa Rodziców modlących się za dzieci, liturgię przygotuje DSM.

       5. Spowiedź Święta:

 • I czwartek: 17.30 – uczniowie szkoły podstawowej i młodzież
 • I Piątek 17.00 – starsi

Sakrament Pojednania jest udzielany codziennie rano i popołudniu pół godziny przed Msza Świętą. Drodzy rodzice ułatwiajcie dzieciom przybycie do Spowiedzi Świętej. Zachęcamy by korzystać ze spowiedzi w dni powszednie.

       6. Do sponsorów oazy dołączył P. Grzegorz Dziadzio. W czwartek o godz. 19.00 w kościele spotkanie przed oazą. Obecność obowiązkowa uczestnika i rodzica.

       7. W sobotę o godz. 12.00 wyjazd na oazę. Zbiórka na placu przy kościele. Bardzo dziękujemy za wspieranie tego dzieła, prosimy o modlitwę w intencji oazy, dzieci, młodzieży oraz opiekunów.

Scroll to Top