Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

XIX Niedziela zwykła

7.08.2022 r.

 

1. XIX Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00, 11.00 i popołudniu o 16.00. Dzisiaj po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji. Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Trzeźwości. Bóg zapłać za ofiary do puszek na oazę parafialną.

2. W tygodniu:

    Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia..

  • środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej – zapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej.
  • piątek – Nowenna do Miłosierdzia Bożego – korzystając z wakacji zapraszamy dzieci i młodzież i wypoczywających na urlopach.

3. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – św. Dominika , prezbitera.

wtorek: św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy.

środa – św. Wawrzyńca- diakona i męczennika.

czwartek – św. Klary, dziewicy.

Niedziela- św. Maksymiliana Marii Kolbego.

4.  W sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy o godz. 18.00 Mszą świętą, następnie procesja różańcowa z Figurą Matki Bożej wokół kościoła. O Przystrojenie figury prosimy II Różę Niewiast.

5.  Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Są też do zabrania foldery o szkaplerzu.

6.  W następną niedzielę składka do puszek na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7.  Wszystkich chętnych na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską zapraszamy na spotkanie informacyjne i odbiór legitymacji pielgrzymkowej do Szymbarku 14 sierpnia. O godz. 16.00 Msza św. a potem zapisy i sprawy organizacyjne.

 

Wszystkim życzymy dobrego tygodnia, dla rolników bł. Bożego i pogody w żniwach.

 

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z 40. Pieszą Pielgrzymką Tarnowską

Umiłowani Diecezjanie!

„Dzięki wierze ten, którego nazwano Abrahamem, usłuchał wezwania, by wyruszyć do ziemi, którą miał objąć w posiadanie. Wyszedł, nie wiedząc, dokąd idzie” (Hbr 11, 8). Usłyszane dzisiaj słowa z Listu do Hebrajczyków przywołują przykłady wiary wielkich postaci historii zbawienia. Są oni przedstawieni nam jako ludzie, którzy uwierzyli Bogu i powędrowali za Jego słowem i obietnicą.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wędrowania drogą wiary. Na co dzień często zapominamy, że Bóg pragnie być obecny w nas i chce prowadzić nas przez życie. Dobrą okazją, by ćwiczyć się w podążaniu w pełnym zaufaniu za obietnicą Boga jest piesza pielgrzymka. Warto wybrać się na pielgrzymi szlak, jeśli jeszcze ktoś się na to nie zdecydował, albo nie miał okazji zakosztować tej formy pobożności. Tym bardziej, że w tym roku przypada 40. rocznica zainicjowania Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, do sanktuarium Bogarodzicy Dziewicy Maryi.

Pielgrzym wyrusza w drogę po to, aby dotrzeć do świętego miejsca, zarówno w sensie zewnętrznym, jak również wewnętrznym, czyli pragnie też dotrzeć do świętości w sobie samym, w swojej rodzinie i szerzej – w życiu społecznym. Pielgrzym idzie do sanktuarium po to, żeby spotkać się z Bogiem, przeżyć Jego obecność, oddać Mu cześć i otworzyć przed Nim swoje serce.

Po utrudnieniach spowodowanych pandemią, w tym roku nareszcie będziemy mogli pielgrzymować w zwyczajnej formie. Gorąco zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do wyruszenia na pielgrzymi szlak i skorzystania z wyjątkowego daru rekolekcji w drodze, których w tym czasie niepokoju, napięć, rozbicia wewnętrznego i chaosu wszyscy bardzo potrzebujemy.

Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Scroll to Top