Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

XX Niedziela zwykła

14.08.2022r.

 

 1. XX Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, KGR 8.00, 9.00, 11.00, 16.00. Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

Dziś o 16.00  w Szymbarku Msza św. dla pielgrzymów częstochowskich a po niej wręczanie legitymacji i sprawy organizacyjne.

 1. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Msze św. o godz. 7.00, 8.00 KGR, 9.00, 11.00, 16.00. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. Po sumie poświęcenie wieńca Klubu Honorowych Dawców Krwi.
 1. W tygodniu:

    Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 • środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej zapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej, zachęcamy do zapisywania podziękowań i próśb na kartkach.
 • piątek – Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Zapraszamy do wspólnej modlitwy, także i naszych Gości.
 1. W liturgii tygodnia czcimy:
 • W środę św. Jacka, prezbitera
 • W sobotę św. Bernarda z Clairvaux, opata i doktora Kościoła.
 1.  Miesiąc sierpień jest miesiącem w którym przeżywamy uroczystości poświęcone Matce Bożej 15 VIII, 26 VIII. Wspominamy wielkie wydarzenia z historii naszej Ojczyzny, Obronę Jasnej Góry, Powstanie Warszawskie, „Cud nad Wisłą”. Chcemy dziękować Bogu za pracę i trud polskiego rolnika, za plony ziemi i błogosławieństwo Boże.
 2. W środę wyrusza z Tarnowa 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Początek o 6.30 Mszą św. na placu katedralnym w Tarnowie.
 3. Od 6-16 VIII nasza młodzież i dzieci w liczbie 60 osób wraz z opiekunami przebywa na Oazie parafialnej w Limanowej pod kierunkiem naszego Księdza wikariusza Mariusza Muchy. Módlmy się o duchowe owoce tej Oazy i szczęśliwy powrót.
 4. Jutro nasz Caritas będzie rozprowadzał wizerunki naszej Matki Bożej Szkaplerznej autorstwa naszego rodaka Pana Profesora Stanisława Bracha, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Wizerunki są pozłacane mogą być ofiarowane z okazji Pierwszej Komunii św., Chrztu, Sakramentu Bierzmowania, Ślubu i naszym bliskim, którzy mieszkają poza parafią Moszczenica. Ofiara 50 zł, przeznaczona jest na działalność Parafialnego Oddziału Caritas.
 5. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny. Są też do zabrania foldery o szkaplerzu.
Scroll to Top