Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia

XXI Niedziela Zwykła

21.08.2022 r.

 

 1. 21 Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu 16.00, 8.00 KGR.
 2. W tygodniu:

Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za rodziny naszej parafii.

 

 • środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej – zapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej, będziemy dziękować za żniwna i rolników
 • piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • środa – św. Bartłomieja, apostoła
 • piątekUroczystość NMP Częstochowskiej – są to imieniny Maryi uczcijmy je obecnością na Mszy Świętej o 6.30 lub 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 • sobota – św. Moniki.
 • Niedziela – o godz. 15.00 – Msza św. dziękczynna za zbiory, bł. Boże w pracach rolnych. Są to Gminne Dożynki. Program można przeczytać na plakacie w gablocie oraz na stronie facebookowej parafii.

 

 1. W czwartek pielgrzymi 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wchodzą do kaplicy Matki Bożej w Częstochowie W uroczystym wejściu można będzie uczestniczyć za pośrednictwem telewizji  internetowej oraz radia RDN. Wśród wchodzących są także  parafianie z Moszczenicy. Cieszymy się ich obecnością na pielgrzymce.

 

 1. Gratulujemy sierpniowych zwycięstw naszych parafianom nad alkoholem. Jeszcze się można wpisywać do Księgi Trzeźwości.

 

 1. Prasa katolicka; Temat Gościa Niedzielnego: Medjugorie niedokończona podróż. Jest Niedziela, prasa misyjna

 

 1. W następną Niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary na prace w naszej parafii oraz na utrzymanie kościoła.

 

Życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki naszej patronki Matki Bożej Szkaplerznej.

 

 

Scroll to Top