XXI Niedziela Zwykła

21.08.2022 r.

1. 21 Niedziela Zwykła – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu 16.00, 8.00 KGR.

Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia za rodziny naszej parafii.

• środa – Nowenna do MB. Szkaplerznej – zapraszamy do modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej, będziemy dziękować za żniwna i rolników
  • piątek – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • środa – św. Bartłomieja, apostoła
  • piątekUroczystość NMP Częstochowskiej – są to imieniny Maryi uczcijmy je obecnością na Mszy Świętej o 6.30 lub 18.00. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • sobota – św. Moniki.
  • Niedziela – o godz. 15.00 – Msza św. dziękczynna za zbiory, bł. Boże w pracach rolnych. Są to Gminne Dożynki. Program można przeczytać na plakacie w gablocie oraz na stronie facebookowej parafii.

1. W czwartek pielgrzymi 40 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej wchodzą do kaplicy Matki Bożej w Częstochowie W uroczystym wejściu można będzie uczestniczyć za pośrednictwem telewizji  internetowej oraz radia RDN. Wśród wchodzących są także  parafianie z Moszczenicy. Cieszymy się ich obecnością na pielgrzymce.

1. Gratulujemy sierpniowych zwycięstw naszych parafianom nad alkoholem. Jeszcze się można wpisywać do Księgi Trzeźwości.

1. Prasa katolicka; Temat Gościa Niedzielnego: Medjugorie niedokończona podróż. Jest Niedziela, prasa misyjna

1. W następną Niedzielę składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary na prace w naszej parafii oraz na utrzymanie kościoła.

Życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki naszej patronki Matki Bożej Szkaplerznej.