Ogłoszenia

24 Niedziela Zwykła

11.09.2022 r.

 

 1. 24 Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 16.00. Na Granicach o 8.00. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Przez cały tydzień pragniemy się modlić w intencji rodziców, wychowawców, katechetów i dzieci. Pamiętajmy, że pierwszym miejscem wychowania i kształtowania serc i umysłów dzieci i młodzieży jest rodzina. O godz. 11.00 Msza św. dla dzieci.
 2. Przedostatnie Nabożeństwo Fatimskie we wtorek o godz. 18.00, po Mszy św. procesja i różaniec. O przystrojenie figury proszę III Różę Niewiast.
 3. W następną niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.  Ofiary do puszek będą zebrana na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i  Tarnowie.
 1. Msze św. codziennie o godz. 6.30 i 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30.
 • Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Dbajmy o krzyże i kapliczki przydrożne, które są znakiem naszej wiary, tradycji i historii. Nowenna do MB Szkaplerznej o godz. 18.00. Zapraszamy uczniów klas I – IV.
 •  Czwartek – wspomnienie MB Bolesną. Na Mszę o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas V i VI
 •  Niedzielaśw. Stanisława Kostki – patronalne święto młodzieży polskiej. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy młodzież naszej parafii, uczniów szkół średnich, klasy VIII – e, oraz klasę VII, która w tym roku katechetycznym będzie miała egzamin przed sakramentem bierzmowania. Zapraszamy także Grupę Apostolską. Można zyskać odpust zupełny za uczestnictwo w modlitwach za dzieci, młodzież i wychowawców
 1. Spotkania formacyjne:
 •        Sobota – 9.00 lektorzy; 9.30 ministranci; 10.00 – aspiranci, również 9.00 – DSM. Zapraszamy nowe dziewczynki, które pragną uczestniczyć w spotkaniach. Rodzicom dziękujemy za współpracę i nadal prosimy o wsparcie i pomoc w formacji dzieci i młodzieży.
 1. Chwała Bogu za szczęśliwie przeżytą oazę parafialną. Dziękujemy ludziom: ks. Mariuszowi, nauczycielom i p. pielęgniarce za wolontariat, wszystkim za wsparcie duchowe i materialne. Pragniemy podziękować sponsorom przez pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami oazy.
 2. Spotkanie popielgrzymkowe będzie w sobotę 17 września o godz. 16.00 w Kwiatonowicach.
 3. Klub HDK przy OSP w Moszczenicy oraz w Kwiatonowicach organizują akcję oddawania krwi, która będzie miała miejsce 18 września br. w godz. 9.00 – 13.00 w remizie PSP w Moszczenicy.
 4. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża wybory do Rad Parafialnych odbędą się 23 października. W związku z tym, od dzisiaj do 15 października przyjmujemy propozycje na kandydatów do rady. Prosimy, aby zapisać nazwisko i imię kandydata na karteczkach, które są umieszczone pod chórem na stoliku a następnie umieścić je w skrzynce na intencje nowennowe. Lista kandydatów zostanie podana do wiadomości w niedzielę 16 października. Kandydatem może być osoba wierząca i praktykująca, wolna od kar kościelnych. Z urzędu do rady należą osoby takie jak: ks. wikariusz, organista, kościelny, przewodnicząca Caritasu. Ks. Proboszcz może także nominować osoby do rady, które uzna za godne tej funkcji.
Scroll to Top