25.09.2022 r.

1. 26 Niedziela Zwykła Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i popołudniu o godz. 16.00. Na Granicach o 8.00. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary. W naszej diecezji kolejna Niedziela Synodalna.
  2. Przeżywamy Dzień Modlitw o Trzeźwość w Szczepanowie odbędą się uroczystości diecezjalne o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy pijaństwa.
  • I sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 6.30 i 18.00. W tym dniu rozpoczniemy nabożeństwo różańcowe. Dzieci otrzymają specjalne naklejki, dzięki którym będą poznawać różne imiona Matki Bożej.

Różaniec odprawiany codziennie:

• 7.00 – zapraszamy dzieci
  • po południu o godz. 17.30. – dla wszystkich.
  • niedziela – o godz. 15.30
  1. Różaniec o godz. 17.30 w sobotę poprowadzi II Róża Niewiast liturgię przygotuje DSM. Odmawiajmy różaniec również w naszych rodzinach, niech będzie to okazja do gromadzenia się wszystkich domowników.
  2. W liturgii Kościoła wspominamy:
  • poniedziałek – św. Wincentego a Paulo.
  • środa – św. Wacława, męcz.
  • czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • piątek – św. Hieronima.
  • sobota – św. Terasy od Dzieciątka Jezus.
  1. W następną niedzielę po prymarii zmiana tajemnic róż niewiast i róży mężczyzn. Prosimy o obecność wszystkich należących do róż, jak również chętnych, którzy pragną modlić się za Kościół i wszystkich wierzących.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest nowy Mały Gość Niedzielny.
  1. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach apeluje o ostrożność, oraz sprawdzanie przewodów kominowych: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych, co ustrzeże nas przed zatruciem tlenkiem węgla, potocznie zwanym czadem. Warto zaopatrzyć się w czujniki dymu oraz poddawać corocznym przeglądom technicznym instalacje i urządzenia.
  2. Spotkania formacyjne:
  • Środa – PO Caritas – po Mszy św. wieczornej.
  • Sobota – godz. 9.00 – aspiranci. Każdy aspirant, ministrant i lektor ma wyznaczone służenie tylko raz w tygodniu. Prosimy rodziców o przypomnienie o obowiązkowych posługach lektorów i ministrantów.
  1. Zbieramy propozycje na kandydatów do Rady Parafialnej.
  2. Gmina Moszczenica oraz Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zapraszają wszystkich mieszkańców na jubileuszową wystawę prac dr Stanisława Bracha- profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pochodzącego z naszej miejscowości, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 02 października 2022r. przy Domu Młodzieży i starym kościele. W tym dniu o godz.12.00 nastąpi uroczyste odpalenie pieca węgierskiego, w którym będzie wypalana praca, a o godz. 17.00 otwarcie wystawy.  Serdecznie zapraszamy.
  3. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. ++ Edwarda Wołkowicza, Józefa Podolskiego, Jana Kalisza.