Ogłoszenia

33 Niedziela Zwykła

13.11.2022 r.

 

 1. Msze święte dzisiaj o 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00, Na Granicach 8.00. Przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Przez składkę do puszek wspomagamy „Kościół w potrzebie” z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 1. Dziękujemy PO Caritas za posługę wobec potrzebujących z naszej parafii. Jednocześnie zapraszamy do współpracy i zaangażowania się w działalność tej grupy parafialnej.
 1. W tygodniu:
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 16.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia ofiarujemy w intencji naszej Ojczyzny. Uczestniczmy także w Mszach św. w dni powszednie, ubogacając swoją wiarę i miłość do Chrystusa eucharystycznego.
 • środa – Nowenna do MB Szkaplerznej z odczytaniem próśb zapisanych na kartkach.
 • piątek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. W tym dniu przypada Święto patronalne Ruchu Czystych Serc. W naszym kościele w głównym ołtarzu znajdują się relikwie bł. Karoliny.
 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
 • Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa/można zyskać odpust zupełny/.Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Wszystkim ministrantom, DSM, lektorom składamy podziękowanie za czynne włączanie się w liturgię, prosimy, aby nadal gorliwie pełnili posługę przy ołtarzu. Przypada także Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego i Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
 1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny/ostatnia płyta z nagraniem Pisma św./, Niedziela, dla dzieci: Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.
 1. Parafia, Polski Czerwony Krzyż, Klub Honorowych Dawców Krwi Moszczenica w przyszłą niedzielę organizuje Zbiórkę Krwi. Rejestracja od godz. 9.00 – 13.00 w salach dolnego kościoła. To ważna i piękna inicjatywa. Oddający krew otrzymają obiad i miły upominek.
 1. Młodzież rozprowadza ciasta, ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na oazę dzieci i młodzieży z naszej parafii, którą chcemy zorganizować w przyszłym roku.
 1. Spotkania:
 • piątek – Parafialne Spotkanie Młodzieży pt. „Wspomóżmy dusze w czyśćcu” o godz. 17.00 Msza św., spotkanie w grupach i wspólna integracja. Zapraszamy młodych z parafii, Grupy Apostolskiej klasy VII i VIII obowiązkowo, jest to forma przygotowania do egzaminu i sakramentu bierzmowania.
 • Sobota – godz. 9.00 – zbiórka ministrantów.
 • Niedziela – na Mszach św. o godz. 7, 9 i 11 zagra zespół „Rewolucja” zapraszamy dziesięć minut przed Mszą św. Będzie można złożyć ofiarę na zakup sprzętu muzycznego.
 1. Zapraszamy do wpisania się do grupy rodziców modlących się w intencji swoich dzieci. W grudniu planujemy wspólną Mszę św. na której będą przyjęci nowi rodzice, którzy podejmują ten dar jednego dziesiątka różańca ofiarowany za swoje dzieci. Odnowimy także podjęte zobowiązania.
Scroll to Top