Ogłoszenia parafialne

34 Niedziela Zwykła –

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

20.11.2022 r.

 1. Dzisiaj ostatnia 34 Niedziela Zwykła – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 15.00 i o 8.00 na Granicach. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy ministrantom, lektorom za posługę przy ołtarzu, oraz DSM -owi. Lektorów prosimy o posługę w wybranych przez siebie terminach. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w posługę synów i córek. Prosimy o dalsza dobrą współpracę. Wiele zależy od naszej samodyscypliny i dojrzałości wiary, przynależności do parafii i zaangażowania się w jej działalność duszpasterską. Przeżywamy także Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 1. W naszym kościele trwa akcja oddawania krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi w Moszczenicy, parafię i PCK. To ważna i potrzebna akcja, dziękujemy za jej zorganizowanie.
 1. Zespół „Rewolucja” nie zagra dzisiaj z powodu choroby wokalistki.
 1. W tygodniu
 • Msze św. o godz. 6.30 i 17.00. Od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka d Bożego Miłosierdzia. Włączmy się w tę modlitwę, niech ona daje nam siły, mocną wiarę i zaufanie w Bożą Opatrzność.
 • W środę Nowenna do MB Szkaplerznej. Zachęcamy do wypisywanie próśb i podziękowań, które odczytamy przed cudownym obrazem Matki Bożej Szkaplerznej.
 1. Przyszłą niedzielą rozpoczniemy Adwent – radosny czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także Nowy Rok Liturgiczny.
 1. Z prasy katolickiej jest Gość Niedzielny, Niedziela. Jest prasa dla dzieci i młodzieży. Mały Gość zawiera dodatek na Adwent.
 1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na utrzymanie kościoła. Prosimy tych, którzy nie podjęli jeszcze tego obowiązku, aby zechcieli to uczynić. Przypominamy, że składka roczna wynosi 300 zł. od rodziny. Dziękujemy także za ofiary, które wpływają na konto parafialne, za ofiary złożone przy okazji składania wypominek. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Niech Bóg wynagradza Wasze dobro i ofiarność. Dziękujemy Panom Ryszardowi Turkowi i Markowi Wacławikowi za bezinteresowne wykonanie schodów na plebanię.
 1. Spotkania:
 • środa – godz. 15.30 – PO Caritas
 • sobota: godz. 9.00 – DSM.
 1. Caritas w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzać „chlebki miłosierdzia”.
 2. Od 26 listopada, strażacy będą rozprowadzać kalendarze. Darowizny przeznaczone są na zakup nowego sprzętu.
 3. Poza parafią zostaną odprawione Msze św. pogrzebowe za śp. Władysławę Kucharczyk i Zdzisława Antasa. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.
Scroll to Top