Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu – 27.11. 2022r.

 1. Adwent to czas radosnego oczekiwania i przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. Niech będzie to czas naszego odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i drugim człowiekiem. Adwentem rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy ” Dzisiaj zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które rozprowadza od soboty P. Organista. Przyjmijmy Go życzliwie, niech będzie to podziękowanie za posługę w naszej parafii.
 2. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszam rodziców, którzy zadeklarowali się do modlitwy za swoje dzieci. Chcemy kontynuować wspólną modlitwę podjętą przez 40 rodzin. Po Mszy krótkie spotkanie tychże rodzin. Zachęcamy kolejnych rodziców do towarzyszenia swoim dzieciom przez codzienną modlitwę 10 – ką różańca. Zapisy u ks. Proboszcza. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Msza św. roratnie o godz. 6.45. Od godz. 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Roraty w sobotę o godz. 7.30. Zapraszamy na roraty dorosłych, młodzież, a szczególnie dzieci z lampionami. Prosimy, aby dzieci przynosiły serduszka z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Jedno z nich zostanie wylosowane i zabierze figurkę Pana Jezusa w żłóbku do domu na jeden dzień, aby modlić się z całą rodzina przed nią. Będą także rozdawane obrazki, przez które poznamy bohaterów historii zbawienia.
 1. W poniedziałek przypada 13 rocznica Ks. Biskupa Andrzeja Jeża Pasterza naszej diecezji. Msza św. w int. Ks. Biskupa będzie ofiarowana o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W tym tygodniu przypada:
 • Wtorek – rozpoczęcie nowenny przed urocz. Niepokalanego poczęcia NMP.
 • I czwartekmodlimy się o powołania zakonne i kapłańskie z naszej parafii.
 • I piątek – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje. Wyjazd do chorych od godz. 9.00.
 • I sobota – Msza św. o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 16.30 różaniec, rozmyślanie i modlitwy wynagradzające wszelkie bluźnierstwa wobec Serca NMP. Różaniec poprowadzi IV Róża Niewiast a liturgię przygotuje Dziewczęca Służba Maryjna.
 1. SPOWIEDŹ:
 • Czwartek i piątek od godz. 16.00, jak również wciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św.
 1. Dzisiaj Caritas rozprowadza chlebki. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. Ofiara za świecę od 9 zł. Caritas organizuje również akcję „Aniołek”, która trwać będzie do 19 grudnia. W zamian za ofiarowaną paczkę ze słodyczami, kosmetykami, środkami pielęgnacyjnymi zabieramy z choinki ozdobę. Ofiarowane dary trafią do dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. PO Caritas dziękuje za dar serca. W dniach od 28 listopada do 19 grudnia w miejscowych sklepach będzie prowadzona zbiórka artykułów żywnościowych. Zebrane produkty zostaną przekazane ubogim rodzinom w parafii.
 2. SPOTKANIA:
 • piątek – o godz. 18.00 parafialne spotkanie młodzieży, Grupy Apostolskiej i uczniów kl. VII i VIII oraz szkół średnich. W programie adoracja Najśw. Sakramentu, kazanie o właściwym przeżywaniu I piątku, uwielbienie. Możliwość spowiedzi i Komunia św. Po modlitwie spotkania w grupach. Ks. Mariusz zaprasza młodzież klas I szkoły średniej.
 • Sobota po Mszy św. roratniej (godz. 7.30)zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej od kl. IV, oraz uczniów klas VII i VIII którzy pragną uczestniczyć w kolędzie misyjnej dzieci. Ministranci o godz. 9.00 a o 9.45 grupa biblijna.
 1. Msze św. pogrzebowe poza parafią za śp. ++ Jana Kalisza, Józefa Stępnia i Annę Gawron.

 

Scroll to Top